Okunma

Intel, BASIS Science’ı Satın Aldı


27 Mart 2014 Perşembe 11:15
Intel, BASIS Science’ı Satın Aldı

Intel, sağlık uygulamaları alanında giyilebilir teknoloji üretmekte olan  BASIS Science’ı satın aldığını açıkladı. BASIS Science, dünyanın en ileri ve gelişmiş fitness ve sağlık takip cihazı olan Basis adlı bilekliğin yaratıcısı.

Bileğe takılan cihaz adımları saymanın ötesinde, kalp ritmini, terleme, vücut ısısını, uyku düzenini takip ederek topladığı verileri internet ve mobil servisten oluşan arayüzler ile değerlendirip kişilerin formda kalmasını, daha iyi uyumasını ve stres kontrolünü sağlıyor.

Intel, strateji olarak referans giyilebilir teknoloji ürünleri, yonga üzerinde sistemler (SoC) ve diğer teknoloji platformlarını da giyilebilir teknolojiler geliştirmek için kullanıyor. Intel bu konuda biyometrik ve fitness özelliklerine sahip akıllı kulaklık, mevcut kişisel asistan teknolojileri ile entegre olabilen ve birlikte çalışan akıllı kulaklık ve içine konulan farklı cihazları kablosuz olarak şarj edebilen akıllı kâse gibi girişim ve inovasyonlarını Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) da duyurmuştu.

Satın almanın ardından BASIS Science’ın üretimi olan Basis bileklik, mevcut perakende kanallarında satılmaya devam edecek. Aynı yol haritasını takip edeceği belirtilen BASIS Science ekibi, mevcut Basis bileklik müşterilerine hizmet vermeye devam edecek. Satın almanın finansal koşulları henüz açıklanmadı.

Giyilebilir teknolojilere daha çok önem verilecek

Intel Başkan Yardımcısı ve Yeni Cihazlar Grubu Genel Müdürü Mike Bell, “BASIS Science’ın satın alınması giyilebilir sağlık takip cihazı alanına pazar lideri olarak giriş yapmamızı sağladı. Giyilebilir teknolojilerdeki konumumuzu güçlendirerek üretimimizi insanlara değer ve kullanılabilirlik sunan ürünlere yoğunlaştırıyoruz. Bu satın almayla birlikte ortak kaynaklarımız ve uzmanlığımız sayesinde gelecekte bizi iyi şeylerin beklediğine inancım tam” diye konuştu.

BASIS Science Eski CEO’su ve yeni Intel Yeni Cihazlar Grubu Genel Müdürü Jef Holove de, “Bu satın alma, giyilebilir teknolojiler alanında yeni keşifler yaparken Intel’in kaynakları, uzmanlığı ve küresel ölçekte birlikte çalışma fırsatına erişmemizi sağlayacak. Mevcut ekibimizin aynı şekilde devam edecek olması da, görev edindiğimiz insanların sağlık ve mutluluklarını geliştirme amacımızın sürekliliğini sağlayacak” dedi.

:: Bu satın alma hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Intel, BASIS Science’ı Satın Aldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Türkiye de satılmıyor değil mi?

" Intel, BASIS Science’ı Satın Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel, BASIS Science’ı Satın Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel, BASIS Science’ı Satın Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "