Okunma

Intel Çalışan Sayısını Azaltacak


18 Ocak 2014 Cumartesi 14:00
Intel Çalışan Sayısını Azaltacak

Çip üreticisi Intel iş gücünü azaltacak. Şirketin 2014 yılı sonuna kadar iş gücünü yüzde 5 oranında düşüreceği bildiriliyor. Alınan bu karar, PC pazarında son yıllarda kaydedilen daralma nedeniyle şirketin bazı iş uygulamalarını değiştirmesi sonucu ortaya çıktı.

5000 Kişi İşten Ayrılacak

Hali hazırda 108 bin çalışanı bulunan şirketin yıl sonundaki çalışan sayısı 103 civarında olacak. Yaklaşık 5000 kişinin işine son verileceği bildiriliyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre bu karar, mevcut insan kaynağının iş ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla düzenlenemesinin bir parçası.

Şirket sözcüsü Chris Kraeuter işten çıkarmaların emeliklilikler, gönüllülük programı ve diğer seçenekleri de içerebileceğini belirtti. Sözcü, şirketin tipik yıllık çalışan azalma oranının yüzde 4 civarında olduğunu da sözlerine ekledi.

:: PC pazarındaki daralmanın süreceğini düşünüyor musunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Intel Çalışan Sayısını Azaltacak”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  çünkü amd çok iyi gidiyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Apple harika dostum

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Apple’ın iPhone ve iPad ile yaptığı devrim sadece insanların yanında ufak bilgisayarlar taşımasına neden olmadı, bir çığ başlattı. Artık insanlar güç istemiyor; Güçlü bir bilgisayar yerine, daha pratik, taşınabilir, kolay bilgisayarlar istiyor. Yazılımlar da inanılmaz gelişti. Artık hızı donanımdan çok yazılım belirliyor. Donanıma ihtiyaç olan tek sektör PC oyunlarıydı, onda da konsollar aldı. Eee? Profesyonel bir iş yapılmadığı sürece artık güçlü donanıma gerek kalmadı. Gelecekte ne olacak kim bilir…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  nedendir bilmem az biraz kar düştümü meshepmidir dinmidir inkilapmıdır bilmem hemen birileri ekmeğinden edilir…
  intelin yüzde beşi bayağı büyük bir rakam…

 5. engerex dedi ki:

  ARM pazar payından kırpmaya başlayınca mecbur kaldı. Bu daha başlangıç. Devamı gelecektir.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  makine varken, kim insan çalıştırır ? yok sigorta yok hastalığı maaşı bilmem nesi hakları vs.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Personel azaltacağınıza az kazanmaya bakın

 8. SDN Okuru dedi ki:

  İnsan gücü gün geçtikçe azalıyor normal bence.

" Intel Çalışan Sayısını Azaltacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Çalışan Sayısını Azaltacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Çalışan Sayısını Azaltacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "