Intel de Corona virüs mücadelesine katıldı!


08 Nisan 2020 Çarşamba 17:30
Intel de Corona virüs mücadelesine katıldı!

Intel, küresel Corona virüsü kriziyle mücadele etmek adına, salgına müdahale eden teknolojiler için 50 milyon dolar bağış sözü verdi. Daha önce yerel toplumları desteklemek için 10 milyon dolarlık bağış yapan şirket, girişimlere olan desteğini devam ettiriyor.

Intel, Corona virüsü mücadelesi için 50 milyon dolar bağış sözü verdi

Intel, salgınla mücadele edebilecek ve toplumu gelecekteki krizlere daha iyi hazırlayacak yeni teknolojilerin gelişimini hızlandırmak için 50 milyon dolar bağış yapacak. Intel CEO’su Bob Swan, konuyla ilgili olarak “Uzmanlığımızı ve teknolojimizi paylaşarak, bu zorlu süreçle mücadele eden projeleri hızlandırmaya yardımcı olmayı umuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Intel CEO Bob Swan

Intel, 50 milyon dolar paydan, yaklaşık 40 milyon dolar’ı Intel COVID-19 Müdahale ve Hazırlıklılık Girişimi‘ne finanse edecek. Şirket, yaptığı açıklamada, geri kalan miktarın, yardım projelerini destekleyen bir inovasyon fonuna ayıracağını söyledi.

 

Intel, yapay zeka destekli girişimleri ile Covid-19 mücadelesine katıldı

Intel COVID-19 Müdahale ve Hazırlıklılık Girişimi; yapay zeka (AI), yüksek performanslı bilgi işlem gibi teknolojilerden yararlanıyor. Bu teknoloji; tanı, tedavi ve aşı geliştirmedeki ilerlemeleri hızlandırmak için finansman sağlayacak.

Intel, sağlık ve yaşam bilimleri alanında teknoloji inovasyonunu yönlendirmek için kendi deneyimlerini temel alacak. Şirket, gelecekteki pandemilere de hızlı yanıt vermek için dünya çapındaki politikaları hızlandıran endüstri ittifaklarının oluşturulmasını da desteklemeye karar verdi. Intel ayrıca Online Learning Initiative ile teknolojiye erişemeyen öğrencilere, cihazlar ve çevrimiçi öğrenme kaynakları sağlamak için eğitim odaklı kar amacı gütmeyen kuruluşları da destekleyecek. Devlet okulları ile yakın işbirliği içinde olan girişim, PC bağışları, çevrimiçi sanal kaynaklar, evde çalışma rehberleri ve cihaz bağlantı yardımı sağlayacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel de Corona virüs mücadelesine katıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel de Corona virüs mücadelesine katıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel de Corona virüs mücadelesine katıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!