Intel de Corona virüs mücadelesine katıldı!


08 Nisan 2020 Çarşamba 17:30
Intel de Corona virüs mücadelesine katıldı!

Intel, küresel Corona virüsü kriziyle mücadele etmek adına, salgına müdahale eden teknolojiler için 50 milyon dolar bağış sözü verdi. Daha önce yerel toplumları desteklemek için 10 milyon dolarlık bağış yapan şirket, girişimlere olan desteğini devam ettiriyor.

Intel, Corona virüsü mücadelesi için 50 milyon dolar bağış sözü verdi

Intel, salgınla mücadele edebilecek ve toplumu gelecekteki krizlere daha iyi hazırlayacak yeni teknolojilerin gelişimini hızlandırmak için 50 milyon dolar bağış yapacak. Intel CEO’su Bob Swan, konuyla ilgili olarak “Uzmanlığımızı ve teknolojimizi paylaşarak, bu zorlu süreçle mücadele eden projeleri hızlandırmaya yardımcı olmayı umuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Intel CEO Bob Swan

Intel, 50 milyon dolar paydan, yaklaşık 40 milyon dolar’ı Intel COVID-19 Müdahale ve Hazırlıklılık Girişimi‘ne finanse edecek. Şirket, yaptığı açıklamada, geri kalan miktarın, yardım projelerini destekleyen bir inovasyon fonuna ayıracağını söyledi.

 

Intel, yapay zeka destekli girişimleri ile Covid-19 mücadelesine katıldı

Intel COVID-19 Müdahale ve Hazırlıklılık Girişimi; yapay zeka (AI), yüksek performanslı bilgi işlem gibi teknolojilerden yararlanıyor. Bu teknoloji; tanı, tedavi ve aşı geliştirmedeki ilerlemeleri hızlandırmak için finansman sağlayacak.

Intel, sağlık ve yaşam bilimleri alanında teknoloji inovasyonunu yönlendirmek için kendi deneyimlerini temel alacak. Şirket, gelecekteki pandemilere de hızlı yanıt vermek için dünya çapındaki politikaları hızlandıran endüstri ittifaklarının oluşturulmasını da desteklemeye karar verdi. Intel ayrıca Online Learning Initiative ile teknolojiye erişemeyen öğrencilere, cihazlar ve çevrimiçi öğrenme kaynakları sağlamak için eğitim odaklı kar amacı gütmeyen kuruluşları da destekleyecek. Devlet okulları ile yakın işbirliği içinde olan girişim, PC bağışları, çevrimiçi sanal kaynaklar, evde çalışma rehberleri ve cihaz bağlantı yardımı sağlayacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel de Corona virüs mücadelesine katıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel de Corona virüs mücadelesine katıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel de Corona virüs mücadelesine katıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "