Okunma

Intel’den Düşük Güçlü Katı Depolama


16 Aralık 2007 Pazar 22:00
Intel’den Düşük Güçlü Katı Depolama
İk etapta özellikle küçük ve gömülü sistemler için düşünülen ürünler, şimdilik 2 ve 4 GB olarak tasarlanmış ve standart ATA disk bağlantısını kullanıyor. İlk cümlemizden tahmin edebileceğiniz gibi Intel’in doğrudan Samsung veya Toshiba gibi üreticilere rakip olmak gibi bir iddiası yok. Üründeki sığa da yakın gelecekte en fazla 16 GB ‘a kadar çıkmaya göre planlanmış. Burada önemli olan, küçük ve gömülü sistemlerdeki enerji kullanımını azaltmak ve söylenene göre bu ürünler alışılageldik sabit disklere göre %75 daha az enerji tüketiyor.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel’den Düşük Güçlü Katı Depolama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’den Düşük Güçlü Katı Depolama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’den Düşük Güçlü Katı Depolama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "