Okunma

Intel geçen yıla oranla yüzde 9 büyüdü!


19 Ekim 2016 Çarşamba 06:30
Intel geçen yıla oranla yüzde 9 büyüdü!

Intel yayınladığı bir basın bildirisiyle 2016‘nın üçüncü çeyreği için finans raporunu açıkladı. Peki sonuçlara göre Intel’in 3. çeyrek performansı nasıl?

Intel 2016 3. çeyrek raporunu açıkladı 

Rapora göre Intel2016 yılının üçüncü çeyreği baz alındığında 15.8 milyar gelir elde etti. Şirket yine üçüncü çeyrek baz alındığında geçen yılın aynı çeyreğine göre %9‘luk bir büyüme gerçekleştirdi.

16-10/19/1462175463_intel.jpg

Aynı zamanda Veri Merkezi Grubu ve Nesnelerin İnterneti Grubu güçlenirken, bu alanda da gelir elde edildi. GAAP ise 3.4 milyar dolar gelir elde ederken, %9‘luk büyüme sağladı.

Müşteri işlemleri grubu 8.9 milyar dolar gelir elde etti ve %5 büyüme gerçekleştirdi. Nesnelerin İnterneti Grubu gelirlerini geçen yılın aynı çeyreğine göre 689 milyon dolar arttırdı.

Veri Merkezi Grubu 4.5 milyar dolar gelir sağlarken, şirket gelirlerinde %13’lük dilime yerleşti. Bunun dışında Intel’in güvenlik grubu da 537 milyon dolar elde etti.

İntel’in ayrıntılı gelir raporuna yine kendi sitesinden ulaşabilirsiniz.

:: Intel’in elde etmiş olduğu büyüme oranları hakkında ne düşüyorsunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Intel geçen yıla oranla yüzde 9 büyüdü!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Önümüzdeki senede batar inşallah. 😉

    (Sebep işlemcilere gömülü arka kapılar piyasayı domine etmek için yaptığı sahtekarlıklar uyguladığı faiş fiyatlar vs)

" Intel geçen yıla oranla yüzde 9 büyüdü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel geçen yıla oranla yüzde 9 büyüdü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel geçen yıla oranla yüzde 9 büyüdü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "