Okunma

Intel’den şok karar!


18 Mayıs 2017 Salı 07:00
Intel’den şok karar!

Intel cephesinden şaşırtan bir karar gelmiş durumda. Sektörün önde gelen çip üreticisi, Intel Geliştirici Forumu (IDF 17) etkinliğini gerçekleştirmeyeceğini ve ayrıca bu programı tamamen sona erdirdiğini açıkladı.

Intel Geliştirici Forumu programı bitti

Intel daha önce bu yıl, Çin’de bir IDF gerçekleştirmeyebileceklerini açıklamıştı. Öte yandan şirketin iptal kararı küresel ve kalıcı bir hale dönüştü. Intel tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket etkinlik portföyünde değişikliğe gitme kararı alarak bu etkinliği tamamen emekli etme kararı aldı. Şirket, intel.com adresindeki Kaynak ve Tasarım Merkezi’nde tasarımcılar, mühendisler ve geliştiriciler için dokümantasyon, yazılım ve araçların mevcut olduğunun altını çiziyor. Ayrıca müşteri, partner ve geliştiricilerin her zaman olduğu gibi sorularıyla Intel temsilcilerine ulaşabilecekleri ifade ediliyor.

17-04/18/intel-gelistirici-forumu-02.jpg

Bugüne kadar Intel’in önemli ürün duyurularına ev sahipliği yapan IDF’in sona erdirilmesi tabii ki üzücü. Son dönemde tanıtılanlar arasındaysa Skylake, Kaby Lake, Optane teknolojileri yer alıyordu. Intel’in bundan böyle kişisel bilgisayar dışında farklı yönlere de hareket edeceği ve bunun kararda etkili olduğu düşünülüyor. Tahminler şirketin daha küçük ve daha hedeflenmiş etkinlikler gerçekleştireceği yönünde.

İleriki dönemde Intel tarafından düzenlenecek yeni etkinlikler, şirketin yeni stratejisi hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayacak.

:: Intel’in Intel Geliştirici Forumu programını sonlandırması hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

11 yorum - “Intel’den şok karar!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  atıp tutmayın. trump evet etkili bu konuda. fakat en etkilisi pc piyasasının daralması ve intelin bunu görüp farklı alanlarda faaliyet göstermesi. küçülmüyor çok büyüyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Şok oldum sayın seyirciler. intel bunu nasıl yapar :))

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Rx 580 çıktı haber yapın

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Demekki trump istemiyor böyle şeyleri

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bundan sonra demekki AMD

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Sen nelere kadirsin be Ryzen.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  çok bilmişler nerede ? ))

 8. SDN Okuru dedi ki:

  intel küçülüyor

 9. SDN Okuru dedi ki:

  AMD seni mahvetti be İntel..

Yorum yazın

Geri bildirim