Okunma

Intel’in HSDPA’sı Ericsson’dan


21 Ekim 2008 Salı 12:30
Intel’in HSDPA’sı Ericsson’dan

Intel, yeni tanıttığı Moorestown Mobile Internet Device(MID) platformuna HSDPA 3G modülleri üretmesi için Ericsson ile anlaştı. Intel Centrino Atom‘un devamı niteliğinde olan Moorestown, 2009 ila 2010 yılları arasındaki bir zamanda çıkacak. Mobil internet aygıtlarının iyice yaygınlaşması ve yeni nesle geçişiyle birlikte 3G’nin de o dönemde yaygınlaşması, Moorestown ürünlerinde HSDPA desteğini kaçınılmaz kılıyor. Intel ve Nokia daha önce benzer bir çalışmayı denemiş, fakat bu proje sonuçsuz kalmıştı.

:: Atom’un tahtına Moorestown geçebilir mi?

Yazan : Erhan Kahraman
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel’in HSDPA’sı Ericsson’dan konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’in HSDPA’sı Ericsson’dan ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’in HSDPA’sı Ericsson’dan ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "