Okunma

Intel WiMax’i Kucakladı


10 Kasım 2009 Salı 09:20
Intel WiMax’i Kucakladı

Intel, WiMax’in üç sürümüne de (2,3 GHz, 2,5 GHz, 3,5 GHz) destek veren yeni bir kablosuz yonga setinin üretimine başladı. Kilmer Peak adı verilen bu yonga seti 2010’un ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek Calpella dizüstü platformunda yer alacak.

Calpella platformunda Nehalem işlemcilerinin dizüstü modelleri yer alacak

Intel’in mevcut kablosuz yonga setleri WiMax’in sadece 2,5 GHz’lik sürümünü destekliyordu. Kilmer Peak ile artık tüm WiMax sürümlerine destek sağlanacak. 2,5 GHz’lik sürüm Japonya, ABD ve Tayvan’da kullanılıyordu. Güney Kore ve Malezya’da kullanılan 2,3 GHz ve Pakistan’da kullanılan 3,5 GHz’lik sürümlerde böylece Intel tarafından desteklenmeye başlayacak.

:: WiMax ülkemize ne zaman gelir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel WiMax’i Kucakladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel WiMax’i Kucakladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel WiMax’i Kucakladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "