Intel koronavirüs için kararını verdi


11 Şubat 2020 Salı 11:45
Intel koronavirüs için kararını verdi

Dünyanın önde gelen firmaları, Çin‘de tehlikeli bir şekilde yayılmaya devam eden koronavirüs için önlemler almaya devam ediyor. Şimdi de Intel koronavirüs tehlikesi nedeniyle MWC (Mobil Dünya Kongresi) 2020 için planlarda değişikliğe gitti. Intel MWC 2020 için önemli bir katılımcı olarak görülüyordu.

Intel koronavirüs tehlikesinden kaçınıyor

Daha önce birçok markanın fuara katılmama kararına Intel de katılmış oldu. Daha önce Sony, Amazon, LG, ZTE, NVIDIA ve daha birçok sektöründeki öncü firma fuar katılımını iptal etti. İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenen olan etkinliğin daha önce iptal edilip edilmeyeceği konuşulmuştu. Ancak MWC yetkileri, fuarın iptal olmayacağını belirtmişti.

Çin‘de virüsün hızlıca yayılmasının ardından uluslararası çaptaki ilk organizasyonlar arasında olan MWC 2020, yeni mobil teknolojilerin tanıtılacağı bir etkinlik olacaktı. Öyle ki Sony‘nin yeni Xperia modelinin bu fuarda tanıtılması bekleniyordu.

intel mwc 2020

Fuara katılmama sebebini açıklayan firmalar, çalışanlarının güvenliği ve sağlığı için bu kararı aldığını belirtiyor. Firmaların böylesine çekinmesine virüs İspanya‘da görülmesi sebep oldu. Koronavirüsün Avrupa‘da ilk duraklarından biri İspanya‘ydı.

Öte yandan WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından küresel risk kararı alınması da firmaları da katılmama kararına yöneltti.

Birçok katılmama kararı ardından MWC fuarının düzenleyicisi GSMA, fuara katılanların, virüsün ortaya çıktığı Çin‘in Hubei eyaletinden olmadığını belirtti. Çinli katılımcıların da 14 gündür Çin dışında bir ülkede olduğunu, virüsün de kuluçka süresinin 14 gün olduğu belirtildi.

MWC 2020 24 Şubat – 27 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel koronavirüs için kararını verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel koronavirüs için kararını verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel koronavirüs için kararını verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!