Okunma

Intel’in En Popüler Modeli Hangisi?


25 Kasım 2010 Perşembe 13:55
Intel’in En Popüler Modeli Hangisi?

Teknoloji sürekli büyük bir hızla ilerlese de kullanıcıların buna adaptasyonu zaman alabiliyor. Intel’in piyasada bulunan işlemcilerinin modellerinin pazar payları da bu duruma çok güzel bir örnek oluşturuyor.

İlk kez 2006 yılında piyasaya sürülen Core 2 Duo ve Core 2 Quad modelleri ile birlikte mevcut Celeron işlemcilerin de kullandığı LGA 775 soketli işlemciler, Intel’in en gözde modelleri olmaya devam ediyor. (İşlemci ve Anakart Uyumluluk Rehberi)

 

LGA 775 soketli işlemciler Intel’in en popüler modelleri olmaya devam ediyor

 

En Gözde Modeller

Fudzilla’nın haberine göre piyasadaki Intel işlemcilerin yaklaşık %65′i LGA 775 soketli modeller olmaya devam ediyor.

LGA 1156 soketli tüm Core i modellerinin toplam payı ise sadece %27 seviyesinde. Intel, bu oranın 2010’un ilk çeyreğinde %22′ye düşmesini bekliyor.

2011’in üçüncü çeyreğine gelindiğinde ise LGA 775’lerin oranının %25’e düşmesi isteniyor. Bunun yerini ise yeni nesil Sandy Bridge modellerinin alması hedefleniyor. (Intel Sandy Bridge ShiftDelete.Net’te)

Intel’in en üst seviye modelleri olan LGA 1366 soketli işlemciler ise sadece %1’lik bir paya sahipler. Atom işlemcilerin payı ise %5 seviyesinde.

 

:: İşlemciniz Intel ise, hangi modeli kullanıyorsunuz? Yakın zamanda işlemcinizi değiştirmeyi düşünüyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel’in En Popüler Modeli Hangisi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’in En Popüler Modeli Hangisi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’in En Popüler Modeli Hangisi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "