Okunma

Intel Mobil Dünya Kongresi 2014’e Hazır


21 Şubat 2014 Cuma 15:15
Intel Mobil Dünya Kongresi 2014’e Hazır

Intel, Mobil Dünya Kongresi 2014’te bugün ve yarının “Nesnelerin İnterneti” dünyası için tasarlanan geniş bilişim ve iletişim ürün yelpazesini, mobil dünyayı dönüştüren Intel Inside’lı ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunacak. Stantta 64-bit Intel Atom işlemcili tablet ve akıllı telefonlar da dahil olmak üzere Intel’in 4G LTE gelişmiş çözümleri, yeni giyilebilir referans tasarımları, en yeni 2’si 1 arada cihazlar, mobil güvenlik, ağ altyapıları ve mobil servisler de sergilenecek.

Uzmanlar, Intel yöneticileri ve mobil sektörün lider isimleri de; 5G, giyilebilir teknolojiler, kablosuz ağlar için büyük veri, mobil güvenlik gibi konuları Intel standında düzenlenecek toplantılarda masaya yatıracaklar.

Intel, App Planet’taki standında da, Intel mimarisi üzerinde yenilikçi uygulama ve hizmetler yaratan geliştiricilere yardımcı olan geniş araç ve kaynak yelpazesini sergileyecek. App Planet’ta ziyaretçiler Intel’in Android ve Windows demoları, Nesnelerin İnterneti, hizmet ve Uygulama Programlama Arayüzleri’ni (API) görebilecekler.

Konu: Nesnelerin İnterneti

Şirket, 24 Şubat Pazartesi günü, Intel Başkanı Renée James ve Başkan Yardımcısı ve Mobil ve İletişim Grubu Genel Müdürü Herman Eul’ün katılımıyla, iletişim ve teknoloji alanında geleceğin “Nesnelerin İnterneti” dünyasını şekillendirecek stratejisini ve ürün yelpazesini tanıtacağı bir de basın toplantısı düzenleyecek.

Basın toplantısının ardından, Intel teknik basın mensupları ve yazılım geliştiricilere yönelik “Mobil Yazılım Araçları” konulu bir toplantı gerçekleştirecek. Windows, Android ve Tizen işletim sistemleri için en yeni yazılım geliştirme araçları hakkında bilgilerin verileceği ve demoların yapılacağı toplantıda Android için yeni araçlar üzerine önemli açıklamalar da verilecek.

SDN Teknosa Magazin’e göz atın

Nesnelerin interneti nedir? Sektörün deneyimli isimlerinden Ahmet Usta‘nın kaleminden ele alınan bu konuyu, çok detaylı bir analiz şeklinde SDN Teknosa Magazin‘in 63. sayısında bulabilirsiniz. Hala online yayınlanmakta olan dergiyi indirmediyseniz buraya tıklayıp detaylara göz atabilir, en alttaki indirme linklerinden dergiye erişebilirsiniz.

:: Nesnelerin interneti ve gelecek hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel Mobil Dünya Kongresi 2014’e Hazır konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Mobil Dünya Kongresi 2014’e Hazır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Mobil Dünya Kongresi 2014’e Hazır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "