Intel Rocket Lake işlemcilerin tanıtım tarihi belli oldu


04 Ocak 2021 Pazartesi 07:51
Intel Rocket Lake işlemcilerin tanıtım tarihi belli oldu

12. nesil Intel Alder Lake-S işlemcilerin gelmesi ile LGA 1200 soketine veda edilecek. 400 serisi anakartlar ise 11. nesil işlemcileri destekleyecek. Bu desteği doğrulayan MSI, ilk önce yüksek kaliteli Z serisi anakartların desteğe kavuşacağını belirtti. MSI ayrıca, yeni Intel Rocket Lake ailesinin tanıtım tarihi için Mart ayının sonunu işaret etti. 400 serisi anakartlar için gerekli güncellemenin de aynı ay içinde geleceği doğruladı.

Intel Rocket Lake-S ailesinin tanıtım tarihi MSI tarafından doğrulandı

Ürünlerinin sızdırılmasıyla problemi olmayan Intel, henüz piyasaya sürülmemiş işlemciler için rahat davranan bir firma olarak biliniyor. Bu da işlemciler hakkındaki bilgilerin, onlar piyasa sürülmeden netleşmesine neden oluyor. Bazı firmalar bu yöntemi tercih etse de NVIDIA gibi katı kurallara sahip üreticiler de yok değil. Intel tarafından gelen yeni sızıntı ise 11. nesil işlemcilerin tanıtım tarihiyle ilgili.

MSI resmi hesabı, Güney Kore’li Danawa forumu üzerinden Intel Rocket Lake işlemcilerin tanıtım tarihi hakkında bilgi verdi. MSI’a göre yeni işlemciler Mart ayının sonunda tanıtılacak. Rocket Lake-S masaüstü işlemcilerin ardından, Alder Lake-S işlemcilerin ise 2021 yılının ikinci çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

400 serisi anakartlar için gerekli güncellemenin de Mart ayı içerisinde verilmesi bekleniyor. Rocket Lake-S ile PCIe 4.0 teknolojisine geçiş yapan Intel, bu desteği AMD’nin aksine işlemci üzerinden sağlayacak. 400 serisi anakartlarda PCIe 4.0 desteğinin olup olmayacağı ise henüz net değil. 500 serisi anakartlarda ise PCIe 4.0 desteği sadece Z serisi ile verilebilir.

MSI tarafından yapılan bu doğrulamanın yüzde 100 gerçeği yansıtmadığını, herhangi bir nedenden dolayı tanıtımın ertelenebileceğini hatırlatmakta fayda var.
yazarGorkem Say

Editörlük kariyerine SDN ile başlayan Görkem, aynı zamanda SDN Forum'da moderatörlük yapıyor. Eğitim hayatına bilgisayar mühendisliği okuyarak devam eden Görkem'in en büyük ilgisi ise bilgisayar donanımları.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
21 gün önce

obaaa

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
21 gün önce

1200 sokete veda ediyorsa 400 serisi nasıl destekleyecek ?

" Intel Rocket Lake işlemcilerin tanıtım tarihi belli oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel Rocket Lake işlemcilerin tanıtım tarihi belli oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel Rocket Lake işlemcilerin tanıtım tarihi belli oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme