Okunma

Yeni Nesil Intel’den Hırsızlara Önlem


20 Aralık 2010 Pazartesi 10:30
Yeni Nesil Intel’den Hırsızlara Önlem

Intel’in Ocak ayında piyasaya süreceği yeni nesil Sandy Bridge işlemcilerinin mobil sürümlerinde hırsızlığa karşı Anti-Theft 3.0 adlı bir özellik bulunacak. (Intel Sandy Bridge ShiftDelete.Net’te)

Hırsızlık durumunda, internet bağlantısı olmaksızın, hatta bilgisayar kapalıyken bile kullanıcılar 3G ağı üzerinden işlemciyi kapatabilecek. Böylece çalınan dizüstü bilgisayar kullanılmaz hale gelecek.

Sandy Bridge modellerine sahip dizüstü bilgisayarlar uzaktan kapatılabilecek

Ne Kadar Güvenli?

Sandy Bridge işlemcilerinde bulunacak bu özellik kulağa hoş gelse de akıllarda bazı soru işaretleri de oluşturmuyor değil. (Sandy Bridge Modellerinin Tüm Detayları)

Bu işlemin başkaları tarafından yapılıp, yapılamayacağı konusu büyük önem taşıyor. Uzaktan kapatma sisteminin güvenliği yeterli olmazsa başkalarının sizin işlemcinizi kapatması da mümkün olabilir.

Intel’in Anti-Theft 3.0 sistemi hırsızlara olduğu kadar kullanıcılara da zarar verebilir. Ancak yeterli güvenlik sağlanırsa faydalı bir özellik olacağı kesin.

:: Anti-Theft 3.0 özelliğini beğendiniz mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni Nesil Intel’den Hırsızlara Önlem konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Nesil Intel’den Hırsızlara Önlem ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Nesil Intel’den Hırsızlara Önlem ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "