Okunma

Intel, USB 3.0’a Ne Zaman Destek Verecek?


17 Eylül 2010 Cuma 08:00
Intel, USB 3.0’a Ne Zaman Destek Verecek?

Intel’in ne zaman USB 3.0′a resmen destek vereceği teknoloji çevrelerinin en çok merak ettiği konulardan biri. Piyasaya çıkan yeni anakart modellerinde bu teknolojiye yer verilese de, bunlar NEC gibi üçüncü parti üreticilerin sağladığı kontrolcülerle kullanılıyor. Yani Intel yonga setine sahip anakartlarda USB 3.0 için kontrolcü standart olarak bulunmuyor. (USB 3.0 Hakkında Her Şey)

 

Intel henüz USB 3.0’a resmi destek vermiyor

Bir Sene Daha

Intel’in 2011 yılında piyasaya süreceği yeni nesil Sandy Bridge işlemcileri ve bununla beraber gelecek yonga setlerinde USB 3.0′a destek vereceği söylentileri çıkmıştı fakat yapılan bir açıklama bunu yalanladı.

Intel’den bir yetkili, USB 3.0′a desteğin 2012 yılında verileceğini söyleyerek, Intel’in desteğinden sonra USB 3.0′ın tüm PC’lerde standart hale geleceğini ve kullanımının büyük ölçüde yaygınlaşacağını açıkladı.

:: USB 3.0’ın yaygınlaşamamasının sebebi Intel mi?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/171860-intel-usb-3-0a-ne-zaman-destek-verecek.html
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel, USB 3.0’a Ne Zaman Destek Verecek? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel, USB 3.0’a Ne Zaman Destek Verecek? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel, USB 3.0’a Ne Zaman Destek Verecek? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "