Okunma

AMD ve Intel’i Bir Araya Getiren Proje


17 Kasım 2010 Çarşamba 10:00
AMD ve Intel’i Bir Araya Getiren Proje

Teknoloji dünyası bazen çok enteresan ortaklıklara sahne olabiliyor. Uzun bir süredir birbirlerinin ezeli rakipleri olan firmalar ortak çıkarlar için güçlerini birleştirebiliyor.

Intel ve AMD de bunlara en iyi örneklerden birini oluşturuyor. AMD, beklenmedik bir karar alarak, ezeli rakibi Intel’in parçası olduğu bir projeye katkı yapacağını açıkladı.

 

MeeGo, Intel ve Nokia’nın ortak giriştiği bir proje

 

MeeGo İçin Destek

Bahsi geçen proje ise Intel’in Nokia ile ortaklaşa geliştirdiği MeeGo mobil işletim sistemi projesi olacak. (MeeGo 1.1 Yayınlandı)

Yeni nesil mobil platformlarda geride kalmamak isteyen AMD, MeeGo projesine yazılım desteği verecek.

AMD, yakın bir gelecekte piyasaya süreceği Fusion işlemcilerinin her segmente girmesini sağlamak için en yakın rakibi ile birlikte hareket etmeyi göze alıyor gibi gözüküyor.

:: Sizce AMD’nin bu hamlesi akıllıca mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" AMD ve Intel’i Bir Araya Getiren Proje konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AMD ve Intel’i Bir Araya Getiren Proje ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AMD ve Intel’i Bir Araya Getiren Proje ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "