Okunma

Intel ve Ferrari yarışlara özel bir drone geliştirecek!


09 Ocak 2018 Salı 18:15
Intel ve Ferrari yarışlara özel bir drone geliştirecek!

Intel, CES 2018’de yaptığı açılış konuşmasında Ferrari Kuzey Amerika ile üç yıllık bir ortaklığa imza attığını duyurdu. Bu sayede Intel’in sahip olduğu teknolojiler Ferrari tarafından yarışların analizinde kullanılacak.

Geliştirilen drone ve kameralar ile elde edilen görüntüler gerçek zamanlı olarak analiz edilecek. Böylece sürücü hataları kolayca tespit edilerek, turun daha iyi bir şekilde tamamlanabilmesi için taktikler verilebilecek.

Anlık analizler ile sürücülere taktikler verilecek!

Ayrıca, geliştirilecek olan yapay zeka algoritmaları ile yayıncılar daha önce ulaşamadıkları verileri anlık olarak elde edebilecek. Böylece yayınların çok daha heyecanlı hale geleceği ve Formula’ya ilginin artacağı düşünülüyor.

Elde edilen görüntülerden en fazla faydalanılacağı bir diğer alan ise, eğitim olacak. Drone görüntüleri, kokpit içerisine yerleştirilen diğer kameralar ile birleştirilecek. Bu sayede sürücü tepkileri ve alışkanlıkları analiz edilecek.

Yarışlara yeni bir boyut kazandıracak olan bu teknolojinin aktif olarak kullanılmaya başlanacağı tarih ise şu anda bilinmiyor. En büyük soru işareti ise geliştirilen drone’ların, yarışlar sırasında araçları nasıl takip edeceği.

:: Yapay zeka teknolojilerinin yarışlara dahil olması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel ve Ferrari yarışlara özel bir drone geliştirecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel ve Ferrari yarışlara özel bir drone geliştirecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel ve Ferrari yarışlara özel bir drone geliştirecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "