Okunma

Intel ve LEGO’nun Müthiş Uyumu


28 Kasım 2010 Pazar 11:30
Intel ve LEGO’nun Müthiş Uyumu

Microsoft’un Xbox 360 için geliştirdiği Kinect birçok açıdan hayranlık uyandıran bir sistem.

Elinizde hiçbir cihaz tutmadan, sadece vücut hareketlerinizle oyun oynayabileceğiniz Kinect, geleceğin teknolojilerine de ışık tutuyor.

Intel’in Seattle’da bulunan laboratuarlarında geliştirilen derinlilk kamerası ve projeksiyon sistemi Kinect ile açılan yolun ne kadar ilerleyebileceğini gösteriyor. (Intel’in Uçuk Projeleri)

OASIS Neler Yapıyor?

Önüne konan nesnelerin üç boyutlu modellerini algılayıp ona göre görüntü yansıtan OASIS adlı sistem ile yapılabileceklerin sınırı yok gibi duruyor.

Tespit edilen cisimlerin konumlarına ve önceden tanımlanan özelliklerine göre birbirleri ile görsel olarak etkileşime girmesini sağlayan OASIS’in neler yapabildiğini göstermek isteyen Intel mühendisleri LEGO oyuncaklar ile bir demo gösterisi yaptılar.

Videoda, Intel OASIS ile LEGO’lar bir araya gelince en basitinden neler yapılabiliyor görebilirsiniz.

 

http://www.youtube.com/v/4Ttb7zCwJ4w?fs=1&hl=en_GB

 

:: OASIS sistemi sizce hangi alanlarda kullanılabilir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel ve LEGO’nun Müthiş Uyumu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel ve LEGO’nun Müthiş Uyumu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel ve LEGO’nun Müthiş Uyumu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "