Okunma

Intel ve Micron İyice Küçülttü


31 Mayıs 2008 Cumartesi 21:00
Intel ve Micron İyice Küçülttü
IM Flash Technologies tarafından yapılan açıklamada, 32 Gbit‘lik 34 nanometre işlem sürecinden çıkan NAND flash bellek üretildiği belirtildi. Şu sıralarda deneme aşamasında olan teknoloji için ilk örnek ürünler haziranda çıkacak. Üretime geçilme zamanı ise yapılan tahminlere göre yıl sonunu bulacak. Intel‘in şimdiye kadar ilerlediği yolu düşünürsek, önce deneysel SRAM (statik bellek, örneğin işlemci önbellekleri) üretimini, ardından ise yeni işlem seviyesinin işlemcilere uygulandığını görüyoruz. Flash bellek üretiminde kaydedilen başarı ve teknolojik ilerleme kısa süre sonra Intel’in 32 nanometrelik işlemcilerinde de gözlemlenebilecek.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel ve Micron İyice Küçülttü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel ve Micron İyice Küçülttü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel ve Micron İyice Küçülttü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "