Okunma

Intel ve Nokia Elele


26 Ağustos 2010 Perşembe 06:45
Intel ve Nokia Elele

Teknoloji dünyasının iki devi, Intel ve Nokia bir süredir ortak projeler üzerinde çalışıyorlar. Linux tabanlı mobil işletim sistemi MeeGo için beraber çalışan iki firmanın ortaklığı bir seviye daha atladı. (MeeGo Akıllı Telefonlarda)

Intel ve Nokia, Finlandiya’da bulunan Oulu Üniversitesi’nde ortak bir araştırma merkezi kurmaya karar verdi. Intel Labs Europe’un bir parçası olacak olan merkezde yaklaşık 30 kişi çalışacak.

 

Araştırma merkezinde MeeGo üzerinde çalışılacak

MeeGo ve 3D

Kurulacak araştırma merkezinde araştırmacılar taşınabilir cihazlar için yeni ve kullanımı kolay arayüzler üzerinde çalışacaklar. Bu alanda da hedef MeeGo platformunu daha ileriye götürebilmek olacak.

Nokia’nın üst düzey yöneticilerinden Rich Green, Intel ile hedeflerinin yakın gelecekte 3D arayüzleri başta cep telefonları olmak üzere tüm taşınabilir cihazlara getirmek olduğunu, kurulacak yeni merkezde bu yönde çalışmaların da yapılacağını belirti.

:: Cep telefonlarında 3D arayüz olsun ister misiniz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel ve Nokia Elele konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel ve Nokia Elele ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel ve Nokia Elele ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "