Okunma

Intel, WiMAX İşine Girdi


11 Nisan 2008 Pazar 21:00
Intel, WiMAX İşine Girdi
WiMAX sistemi, geniş bir kapsama alanında yüksek hızlı ağ erişimi sağlayan bir teknoloji olarak, üçüncü nesil şebekelere rakip olabilecek bir teknoloji. Tabii ki, ülkemizde üçüncü nesil şebekelerle aynı kaderi paylaştığını söylememiz yanlış olmaz. Intel’in İsveç‘te aldığı lisans için herhangi bir hizmet şartı olmaması sebebiyle, 2,6 GHz olarak anılan frekanstaki işlemleri kendisi yapmak veya bir iletişim hizmeti sunmak zorunda değil.

Kiralık Altyapı Sunması Mümkün

Intel, bu frekans üzerinde çalışacak şekilde kendi altyapısını kurduktan sonra, iş ortaklarına ve diğer isteyen müşterilere kiralamayı düşünüyor. Intel, benzer şekilde Tayvan’da da frekans ihalesine girmiş ve lisans almıştı.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Intel, WiMAX İşine Girdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    intel bildiğim kadariyla zaten wimax işinde yarı iletken üretimi kapsamında ipin ucunu çeken firma ***** Wimax yongalarını intel üretti….

Geri bildirim