Intel’den Giyilebilir Teknoloji Atağı


18 Haziran 2015 Perşembe 09:00
Intel’den Giyilebilir Teknoloji Atağı

İşlemci denildiğinde akla ilk gelen firmalardan biri olan Intel, giyilebilir teknoloji pazarına girmek için dev bir adım attı. Intel, birçok projede iş ortağı olarak çalıştığı giyilebilir teknoloji cihazları üzerinde çalışan Kanadalı Recon Instruments‘i satın aldı.

75 Kişilik Grupla Kuruldu

2008 yılında, British Colombia Üniversitesi‘nde 75 kişilik bir grubun proje amaçlı kurduğu Recon, kısa süre içerisinde büyük bir ivme kazanarak önemli yerlere gelmeyi başarmıştı.

15-06/18/1.png

Özellikle giyilebilir teknoloji alanında Google Glass‘a rakip olarak tanıttığı Recon Jet ile büyük sükse yapan Recon, daha çok sporculara hitap eden ürünler üzerinde çalışıyordu.

Intel ile giriştiği birçok projede önemli roller üstlenen Recon, dünya üzerinde pek yaygın olmasa da kendi pazarında önemli bir paya sahipti.

Fiyat Konusunda Henüz Bilgi Yok

15-06/18/2.png

Geçtiğimiz gün Intel tarafından yapılan açıklamada Recon Instruments‘in satın alındığı belirtildi. Bu satın alımla ilgili herhangi bir fiyat bilgisi ise verilmedi.

Intel yetkilileri satın alımdan sonra yaptıkları açıklamada, Recon‘un önemli bir marka olduğunu ve üretilen ürünlerde yine Recon isminin yer almaya devam edeceğini belirttiler.

15-06/18/3.jpg

Intel bu satın alımla birlikte giyilebilir teknoloji üzerine de önemli bir adım atmış oldu. Zira Recon gibi bir marka Intel‘in yatırımları sayesinde kısa zamanda çok daha büyük işlere imzasını atabilir. Özellikle Google‘ın giyilebilir teknoloji pazarını küçümseyerek Google Glass projesinde attığı geri adımlardan sonra, Intel doğru hamlelerle pazarın lider ismi konumuna yükselebilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

:: Sizce bu atılımla, Intel giyilebilir teknoloji pazarında yükselebilir mi?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel’den Giyilebilir Teknoloji Atağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’den Giyilebilir Teknoloji Atağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’den Giyilebilir Teknoloji Atağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!