Okunma

Intel’in Yeni Yongaları Ucundan Göründü


19 Ocak 2009 Pazartesi 07:04
Intel’in Yeni Yongaları Ucundan Göründü

Intel tarafından sunulacak olan yeni yonga setleri kullanıcılara çok daha geniş imkânlar sağlayacak. Bu yonga setleri sayesinde daha gelişmiş çevre bağlantı seçenekleri yanında kullanıcılara zamanında Robson teknolojisi olarak anılan ve sabit diskle sistem arasında bir tampon görevi yapan flash bellek teknolojisi de Braidwood kod adıyla sunulacak. Bu teknoloji sayesinde masaüstünde de bilgisayarların sürekli olarak sabit diskten okumak zorunda olduğu bilgiler bu ara bellekte depolanacak.

Çoklu GPU Çözümleri

P55 ve P57 yine Intel’in overclock sistemi ve çoklu ekran kartı platformu olacak. Bu defa, X58’deki gibi, hem SLI hem de CrossFireX desteğini, iki tane 8x PCI Express veriyolu üzerinden çalıştırabileceğiz. P55, H55, P57, Q57 ve H57 yongalarından sadece bir tanesi, P55, bu yılın son çeyreğinde piyasaya çıkacak. Geri kalan yongalar ise 2010 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sunulacak.

:: Intel, yeni yongalarla hız aşırtmacıları sevindirecek mi?

Bilgi için: Intel
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel’in Yeni Yongaları Ucundan Göründü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’in Yeni Yongaları Ucundan Göründü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’in Yeni Yongaları Ucundan Göründü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "