Okunma

Intel’den Tasarruflu Core 2 Quad


27 Kasım 2008 Perşembe 10:23
Intel’den Tasarruflu Core 2 Quad

Intel, Core 2 serisini, Core i7 serisi işlemciler piyasaya giriyor diye hemen bırakmayacak. Intel, 65 Watt güç tüketimine sahip üç tane yeni dört çekirdekli Core 2 Quad serisi işlemciyi piyasaya sunacak. Intel’in sunacağı yeni işlemcilerin hepsi 45 nanometre üretim teknolojisine sahip, 1333 MHz FSB ile gelen ürünler olduğunu belirtelim. Yeni ürünler arasında Q9550s isimli ürün, yeni işlemcilerin en hızlısı. 12 MB önbellek ve 2,83 GHz çalışma hızına sahip.

Önbellek Azalıyor

Yeni üç işlemci arasındaki en önemli fark, önbelleklerin önemli şekilde fark etmesi. Yeni sunulacak işlemcilerden Q9400s ise 2,66 GHz hızın yanında sadece 6 MB ikinci seviye önbelleğe sahip. Q9300s ise 4 MB önbellekle, abisi Q9550s modelinin üçte biri kadar ikinci seviye önbellek barındırıyor ve çalışma hızı da 2,33 GHz. Bu işlemciler 2009 Ocak ayı gibi piyasada olacak ve enerji tasarrufu ve performans konularında yeni açılımlar getirecek.

:: Bu yeni işlemciler elektrik faturanıza etki eder mi?

Bilgi için: Intel

 
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel’den Tasarruflu Core 2 Quad konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’den Tasarruflu Core 2 Quad ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’den Tasarruflu Core 2 Quad ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "