Okunma

Intel’den Yaşam Savaşına Destek!


12 Aralık 2006 Salı 14:00
Intel’den Yaşam Savaşına Destek!

Afrika‘da salgın ve bulaşıcı hastalıklardan dolayı her gün yüzlerce insan can veriyor. Dünyanın gidişine son 20 yıldır damgasını vuran Intel, tüm dünyayı ilgilendiren bu gelişmeye kayıtsız kalmadı ve ilginç bir metot izleyerek yardımda bulunmayı tercih ederek diğer donanım ve yazılım devlerine de örnek oldu.
.


Intel’in ürettiği eski bir süper bilgisayar.  O,
95 yılında dünyanın en hızlısıydı.

Milyon dolarlık bağış
Son büyük bombayı ise Intel patlattı ve Güney Afrika’ya göz yaşartan bir destekte bulunacağını açıkladı. 1 milyon dolar fiyat biçilen bir süper bilgisayar üreten Intel bunu Güney Afrika’ya, yerel doktorların kullanımına sunulması için bağışlayacağını söyledi. Bu sayede bilimsel araştırmaları hız kazanan doktorların daha başarıl tedavi yöntemleri geliştirebilecekleri umuluyor.

Yazar:
Güçlü Aydoğdu
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Intel’den Yaşam Savaşına Destek!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  reklamları izlediniz ve tekrar birlikteyiz

 2. SDN Okuru dedi ki:

  tmm iyi hoş da, 1 milyon değerindeki bilgisayarı verse ne işe yarar ki, Güney Afrika’ya, yerel doktorların kullanımına sunulması için bağışlayacaksın ama onu orda kullanabilecek yeterli teknoloji var mı yani bu yaptığı elektiriği olmayan eve pc almak gibi bişey. Bence direk aids ile ilgili bi fona para aktarımı yapsa daha iyi olurdu.. Yani bu da bir çeşit reklam bence 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  İyi reklam yaptılar bu sayede.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Doktorların Afrikada araştırma yapmasını sağlamaktan ziyade, Afrikada temel yaşam desteğini karşılayamayan halkın karnının doyurulması daha isabetli olurdu herhalde. Kel başa şişir tarak olmuş biraz…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Valla inteli alkışlamak l

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Tebrik ederim kendilerini

 7. SDN Okuru dedi ki:

  allah kabul etsin

 8. SDN Okuru dedi ki:

  IYI haber sevindirici. Simdi AMD de

 9. SDN Okuru dedi ki:

  aferin intele

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Reklam Kokan Hareketler Bunlar…. 🙂

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Anlamsız, para yardımı yapsa daha iyi olurdu!

 12. SDN Okuru dedi ki:

  intele de bu yakışır.
  yaptığı iyilikler bile çıkardığı harika işlmeciler gibi.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  tebrikler intel’i pazardaki itibarınıda kuvvetlendirmiş oldu

" Intel’den Yaşam Savaşına Destek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’den Yaşam Savaşına Destek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’den Yaşam Savaşına Destek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "