Okunma

Atom’un Masaüstü Çıkartması


17 Mart 2009 Salı 16:04
Atom’un Masaüstü Çıkartması

Intel tarafından üretilen ve genellikle düşük performanslı sistemlerin üretilmesinde kullanılan Atom işlemcisi, yeni ve çift çekirdekli türevleriyle kullanıcılara yeterli bir masaüstü deneyimi yaşatmak için kılıçlarını kuşanmaya başladı. Özellikle de çift çekirdekli (hyper-threading ile dört iş yürütebilen) Atom 330 işlemcisi, kullanıcılara ucuza, az ısınan ve performansı kabul edilebilir seviyede olan bilgisayarlar sunacak.


Atom’ların İstilası mı?

Intel’in yeni Atom işlemcileriyle birlikte Intel‘i masa üstlerinde de görmeye başlayacağız. Burada yapılan tahminler, kullanıcılara sunulan giriş seviyesi masaüstü bilgisayarların %50’inde Intel Atom’u göreceğimiz yönünde. Belki de daha fazla tasarrufla Dünya daha yeşil bir yer haline gelir, kullanıcıların elektrik faturası azalır.

:: Intel Dünya’yı yeşertecek mi?

Bilgi için: Intel
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Atom’un Masaüstü Çıkartması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Atom’un Masaüstü Çıkartması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Atom’un Masaüstü Çıkartması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "