Okunma

Intel’in Vizyonu Türk Kadınına Emanet


21 Ekim 2013 Pazartesi 10:03
Intel’in Vizyonu Türk Kadınına Emanet

Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Ayşegül İldeniz, Intel’in yeni kurulan Yeni Teknolojiler Bölümü’nün Dünya Başkan Yardımcılığı’na atandı. İldeniz, bundan sonra Intel’in Silikon Vadisi’ndeki merkezinde başta giyilebilir teknolojiler olmak üzere şirketin gelecek nesil teknolojilerini geliştirmek, yeni ürün ve iş modellerini oluşturmak, stratejik işbirlikleri ve yatırımlarını planlamak için çalışacak olan beyin takımına liderlik edecek.

Dünya üzerinde birbirinden farklı beğeni, beklenti ve hayalleri olan 7 milyar insanın geleceğini değiştirebilecek yeni nesil cihazların hayatımıza girmesinde kilit rol üstlenecek. 

Yeni nesil teknolojiler arasında en çok öne çıkan giyilebilir teknolojiler, bilgisayar teknolojilerini günlük hayata entegre ederek kullanıcılar tarafından giyilebilen her türlü elektronik cihaz ya da ürün anlamına geliyor. 2017 yılı itibariyle söz konusu pazarın ekonomik büyüklüğünün 45 milyar dolara ulaşması, pazarda toplam 300 milyon adet ürün olması bekleniyor. Intel bu alanda yatırım yapan şirketlerin en başında geliyor.

Ayşegül İldeniz kimdir?

 

Ayşegül İldeniz, Intel’e 1998 yılında Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu Pazarlama Müdürü olarak katıldı. 2001-2004 yılları arasında Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten İldeniz, 2004 yılından bu yana Intel’in aralarında Türkiye, Mısır, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’ın da bulunduğu, 67 ülkeyi kapsayan Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı ve Intel’in EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi) Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

OECD’de Teknoloji Komitesi Başkan Yardımcılığı ve TÜSİAD’da Teknoloji ve İnovasyon Grubu Başkanlığı görevlerini de yürüten İldeniz aynı zamanda, Türkiye Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu’nda ve KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) Danışma Kurulu’nda yer alıyor.

Intel’in Kadın ve Bilişim Platformu’nun kurucusu olan İldeniz, 2010 yılında “Eisenhower fellow”; Dünya Gazetesi tarafından 2004 yılında Yılın Bilişim Kadını ve 2006 yılında Yılın Kadın Yöneticisi seçildi. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Ayşegül İldeniz’in San Francisco State Üniversitesi’nden Dijital İletişim konusunda master derecesi bulunuyor.

:: Ayşegül İldeniz’in başarısı size ilham oldu mu?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Intel’in Vizyonu Türk Kadınına Emanet”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Gurur verici bir haber. İnsan mutlu oluyor böyle haberlere. Yolun açık olsun.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ablamızla artık bır roportaj yaparsınız.Sızıntılar da artar artık.Jeranıboo…Bıngo tam 12’den +

  3. SDN Okuru dedi ki:

    gurur duydum

" Intel’in Vizyonu Türk Kadınına Emanet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’in Vizyonu Türk Kadınına Emanet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’in Vizyonu Türk Kadınına Emanet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "