Okunma

Intel’in Yeni Pentium’u Satışta


11 Mayıs 2009 Pazartesi 08:58
Intel’in Yeni Pentium’u Satışta

Intel’in E6300 isimli işlemcisi, 45 nanometre üretim sürecinden çıkmış yeni Penitum’lardan birisi. 2,8 Ghz‘lik işlemci Wolfdale çekirdeğini kullanıyor ve 1066 MHz‘lik FSB değerine sahip. Pentium öldü mü sorusunun yanıtı olan işlemci 65 Watt ısıl tasarım gücüne (TDP) sahip. Bu şekilde kullanıcılara giriş seviyesine başarılı bir seçenek daha sunulmuş oluyor, ki birçok kullanıcının bu işlemciyi duyduğuna sevineceği görüşündeyiz.

Para, Para, Para…

Elbette bir ürünü sınıflandırmanın en kesin yolu, üreticinin biçtiği fiyatı değerlendirmektir. Intel Pentium E6300‘ün fiyatı da ABD’de 78 dolar, Avrupa’da ise 130 dolar civarında olacak. Açıkçası biraz pahalı geldi. Bu fiyat farkının kısa sürede kapanacağını umarak, AMD tarafında da bazı güzel seçeneklerin bu fiyatlara bulunabileceğini hatırlatıyoruz.

:: Bu fiyat seviyesinde AMD mi yoksa Intel mi?

Bilgi için: Intel
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel’in Yeni Pentium’u Satışta konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’in Yeni Pentium’u Satışta ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’in Yeni Pentium’u Satışta ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "