İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi!


11 Haziran 2019 Salı 16:36
İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi!

Sürdürülebilir enerji tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe daha büyük önem taşıyor. Fosil kaynakların sınırlı rezervleri, fiyatlardaki dalgalanmalar ve çevreye verdiği zararlar ülkelerin enerji kaynakları ile ilgili alternatifler aramasına sebep oluyor. Güneş enerjisi de bu alternatiflerden biri. Son yapılan araştırmalar bunu somut bir şekilde ortaya koyuyor. Enerji terimleriyle ilgili internet aramaları arasında güneş enerjisi öne çıkıyor.

İnternet aramaları güneş enerjisine olan ilgiyi gösteriyor

SEMrush, enerji ile ilgili internet aramaları için yaptığı yeni araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Buna göre, güneş enerjisi ile ilgili aramaların son iki yılda yüzde 140 arttığı ortaya çıktı. Ayrıca, internet aramaları arasında elektrik, doğalgaz ve benzin konuları da öne çıkıyor.

Araştırmaya göre elektrik kelimesi ayda ortalama 59 bin aranırken, doğalgaz 37 bin ve benzin 20 bin olarak yer aldı.

SEMrush Ortadoğu Kurumsal İletişim Müdürü Adam Zeidan, enerji terimleriyle ilgili yapılan online aramaların çoğunun ev veya araç odaklı olabileceğini belirtirken, yenilenebilir kaynaklarla üretilen enerjinin Türkiye için önemini vurguladı. Zeidan açıklamasında özellikle Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde sahip olunan enerji potansiyeliyle 2018 yılında elektriğini yüzde 2,5’unu güneş enerjisiyle ürettiğini söyledi.

Türkiye, güneş enerjisi kullanımına teşvik eden ülkeler arasında yer alıyor. Enerji Bakanlığı’nın yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımları teşvik etmek amacıyla geliştirdiği programlarıyla 2020’de Güneş enerjisi tesislerinin potansiyelini 3 kat daha artırması hedefleniyor. Türkiye’de yıllık toplam güneşli saat miktarı ise 2.640 saat olarak tanımlanıyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  2. 2 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  3. 3 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  4. 4 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  5. 5 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  6. 6 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  7. 7 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  8. 8 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  9. 9 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  10. 10 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi