İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi!


11 Haziran 2019 Salı 16:36
İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi!

Sürdürülebilir enerji tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe daha büyük önem taşıyor. Fosil kaynakların sınırlı rezervleri, fiyatlardaki dalgalanmalar ve çevreye verdiği zararlar ülkelerin enerji kaynakları ile ilgili alternatifler aramasına sebep oluyor. Güneş enerjisi de bu alternatiflerden biri. Son yapılan araştırmalar bunu somut bir şekilde ortaya koyuyor. Enerji terimleriyle ilgili internet aramaları arasında güneş enerjisi öne çıkıyor.

İnternet aramaları güneş enerjisine olan ilgiyi gösteriyor

SEMrush, enerji ile ilgili internet aramaları için yaptığı yeni araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Buna göre, güneş enerjisi ile ilgili aramaların son iki yılda yüzde 140 arttığı ortaya çıktı. Ayrıca, internet aramaları arasında elektrik, doğalgaz ve benzin konuları da öne çıkıyor.

Araştırmaya göre elektrik kelimesi ayda ortalama 59 bin aranırken, doğalgaz 37 bin ve benzin 20 bin olarak yer aldı.

SEMrush Ortadoğu Kurumsal İletişim Müdürü Adam Zeidan, enerji terimleriyle ilgili yapılan online aramaların çoğunun ev veya araç odaklı olabileceğini belirtirken, yenilenebilir kaynaklarla üretilen enerjinin Türkiye için önemini vurguladı. Zeidan açıklamasında özellikle Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde sahip olunan enerji potansiyeliyle 2018 yılında elektriğini yüzde 2,5’unu güneş enerjisiyle ürettiğini söyledi.

Türkiye, güneş enerjisi kullanımına teşvik eden ülkeler arasında yer alıyor. Enerji Bakanlığı’nın yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımları teşvik etmek amacıyla geliştirdiği programlarıyla 2020’de Güneş enerjisi tesislerinin potansiyelini 3 kat daha artırması hedefleniyor. Türkiye’de yıllık toplam güneşli saat miktarı ise 2.640 saat olarak tanımlanıyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Galaxy Note20 serisine yakından baktık! Galaxy Note20 serisine yakından baktık!
  2. 2 Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler! Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler!
  3. 3 YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak? YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak?
  4. 4 Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık! Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık!
  5. 5 Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight
  6. 6 Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video) Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video)
  7. 7 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035
  8. 8 Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler? Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler?
  9. 9 Apple'ın sihirli klavyesini kutusundan çıkarttık! Apple'ın sihirli klavyesini kutusundan çıkarttık!
  10. 10 A101'den Drone aldık, başımıza neler geldi? A101'den Drone aldık, başımıza neler geldi?