İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi!


11 Haziran 2019 Salı 16:36
İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi!

Sürdürülebilir enerji tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe daha büyük önem taşıyor. Fosil kaynakların sınırlı rezervleri, fiyatlardaki dalgalanmalar ve çevreye verdiği zararlar ülkelerin enerji kaynakları ile ilgili alternatifler aramasına sebep oluyor. Güneş enerjisi de bu alternatiflerden biri. Son yapılan araştırmalar bunu somut bir şekilde ortaya koyuyor. Enerji terimleriyle ilgili internet aramaları arasında güneş enerjisi öne çıkıyor.

İnternet aramaları güneş enerjisine olan ilgiyi gösteriyor

SEMrush, enerji ile ilgili internet aramaları için yaptığı yeni araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Buna göre, güneş enerjisi ile ilgili aramaların son iki yılda yüzde 140 arttığı ortaya çıktı. Ayrıca, internet aramaları arasında elektrik, doğalgaz ve benzin konuları da öne çıkıyor.

Araştırmaya göre elektrik kelimesi ayda ortalama 59 bin aranırken, doğalgaz 37 bin ve benzin 20 bin olarak yer aldı.

SEMrush Ortadoğu Kurumsal İletişim Müdürü Adam Zeidan, enerji terimleriyle ilgili yapılan online aramaların çoğunun ev veya araç odaklı olabileceğini belirtirken, yenilenebilir kaynaklarla üretilen enerjinin Türkiye için önemini vurguladı. Zeidan açıklamasında özellikle Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde sahip olunan enerji potansiyeliyle 2018 yılında elektriğini yüzde 2,5’unu güneş enerjisiyle ürettiğini söyledi.

Türkiye, güneş enerjisi kullanımına teşvik eden ülkeler arasında yer alıyor. Enerji Bakanlığı’nın yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımları teşvik etmek amacıyla geliştirdiği programlarıyla 2020’de Güneş enerjisi tesislerinin potansiyelini 3 kat daha artırması hedefleniyor. Türkiye’de yıllık toplam güneşli saat miktarı ise 2.640 saat olarak tanımlanıyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet aramalarında güneş enerjisinin yükselişi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  3. 3 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
  4. 4 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
  5. 5 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
  6. 6 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
  7. 7 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
  8. 8 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
  9. 9 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
  10. 10 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!