Okunma

İnternet Bankacılığı Güvenli mi?


24 Şubat 2010 Çarşamba 08:15
İnternet Bankacılığı Güvenli mi?

Financial Times gazetesinde internet güvenliği hakkında yazılar yazan Joseph Menn, yeni yayınladığı “Fatal System Error: The Hunt for the New Crime Lords Who are Bringing Down the Internet” adlı kitabında, internet bankacılığının sanıldığı gibi güvenli olmadığını ve çok fazla açığı olduğunu belirtti.

Menn, internet denilen yapının güvenlik düşünülerek tasarlanmadığına dikkat çekerek, YouTube, Facebook gibi siteler için güvenliğin çok üst seviyede önemli olmadığını fakat bankalar ve buna benzer kuruluşlar için güvenliğin en başta gelen sorun olduğunu söyledi.

Bankaların çoğu internette işlem yapma hizmeti veriyor

Bankacılık hizmetleri için sanal imza

Bankaların aldıkları güvenlik önlemleri

Özel bir ağ

Mann ayrıca, finans, ticaret ya da hükümet işleriyle alakalı kurumların, herkesin kullandığı internet yerine ayrı ve üstün güvenlik önlemlerine sahip özel bir ağ kullanmaları gerektiğini belirtti.

Bankaların müşterilerine internetten işlem yapmanın güvenli olduğunu söylediklerini belirten Mann, son altı ay içinde bankalara yönelik saldırıların dört kat artığının da altını çizdi.

:: İnternet bankacılığı hizmetlerinden yararlanıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnternet Bankacılığı Güvenli mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Bankacılığı Güvenli mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Bankacılığı Güvenli mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "