Okunma

Internet Explorer’ı 2 Yılda Ağlattılar


03 Ocak 2009 Cumartesi 00:17
Internet Explorer’ı 2 Yılda Ağlattılar

Tarayıcı savaşları, yeni yılda da kıran kırana devam ediyor. Bir zamanların yenilmez diye anılan tarayıcısı Internet Explorer, kan kaybetmeye devam ederken, rakipleri de kendini yenileyerek payını yükseltmek için yenilikler üretiyor.

2006 Mayıs ayından beri %16 gerileyen Internet Explorer‘ın üzüntüsüne karşılık en çok sevinen tarayıcılardan biri Apple Safari oldu. Yazılımın kullanıcı sayısı, son 2 yılda %4,67 arttı.

Sağda solda gördüğümüz iPhone ve iPod‘ların tarayıcısı da Apple Safari. Ancak, bu orana etkisi ise yok denecek kadar az. Internet Explorer‘ı en çok zorlayan tarayıcı ise, tahmin edildiği gibi Mozilla Firefox oldu.

Bu rakamların sallama olduğunu düşünenler için söyleyelim; elde edilen veriler, 40 binden fazla şirket ve alışveriş sitesinin istatistiklerinden derlenerek yapılmış durumda.

Son Veriler

Aşağıda, 2008’in Aralık ayına ait veriler bulunuyor;

Microsoft Internet Explorer: 68.15% (vs. MAY 2006: 84.20%)

Mozilla Firefox: 21.34% (vs. MAY 2006: 10.55%)

Apple Safari: 7.93% (vs. MAY 2006: 3.26%)

Google Chrome: 1.04%

Opera: 0.71%

Netscape: 0.57%

Opera Mini: 0.07%

Playstation: 0.04%

Microsoft Pocket Internet Explorer: 0.01%

:: Sizin tarayıcınız hangisi? Forumda paylaşmak için tıklayın.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Internet Explorer’ı 2 Yılda Ağlattılar”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    walla chrome kullanıorum super bişi explorerin tahtı sallandı. firefoxada hayır demem xD

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bence en saglami en cok ozelligi barindiran operadir

" Internet Explorer’ı 2 Yılda Ağlattılar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Internet Explorer’ı 2 Yılda Ağlattılar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Internet Explorer’ı 2 Yılda Ağlattılar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "