Okunma

İnternet Her An Kesilebilir!


21 Aralık 2008 Pazar 15:00
İnternet Her An Kesilebilir!

Meşhur “okyanusun dibindeki kablolar” yine gizemli bir şekilde koptu. Orta Asya‘yı dünyaya bağlayan dört ana kablodan üç tanesi kopunca, hem internet hem de telefon bağlantıları risk altına girdi. Süveyş Kanalı boyunca giden kabloların Mısır civarında parçalandığı belirtiliyor. Yabancı kaynaklara göre Hindistan‘da internet trafiği şimdiden %65 oranında kesintiye uğramış durumda. Pakistan ve Suudi Arabistan da olaydan etkilendi.

Sabotaj mı Yapıldı?

Uzmanlar, bu ana kablolardan birinin yılda bir kez kopmasının normal karşılanabileceğini, bu yüzden dört ayrı ana kablo ile garantili bağlantı kurulduğunu, ancak böylesi bir olayın yılda iki kez yaşanmasının oldukça şüpheli göründüğünü açıklıyor. Durumun şu veya bu şekilde ülkemize yapacağı etki ise şimdilik bilinmiyor.

:: Komplo teorilerinizi forumda alalım.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “İnternet Her An Kesilebilir!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    kabloların yılda 1 kere kopması normal mi sayılıyormuş! el insaf. bu lafı o kabloların yapısını bilen “uzman”lar söylüyorsa işimiz iş demektir. Ayrıca aynı anda 4 taneden 3’ünün kopması da ilginç bir tesadüf!

  2. SDN Okuru dedi ki:

    lütfen şu resmi kullanmayın çok iğrenç bir resim…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    😀 kim ne dese desin sabotaj…Ayrıca kriz de varken…

" İnternet Her An Kesilebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Her An Kesilebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Her An Kesilebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "