Okunma

İnternet Hırsızlığının Bedeli Ağır!


27 Şubat 2011 Pazar 15:00
İnternet Hırsızlığının Bedeli Ağır!

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM), 25 yıldır telif hakkı ihlalleri ve bunları yapan kişilere karşı mücadele ediyor. Başkan Nuri Parmaksız’a göre, savaş iyice kızışacak ve 5846 sayılı Fikir Hakları Kanunu, kısa zamanda, internet bilgilerini de içine alacak şekilde genişletilecek.

Nuri Parmaksız, açıklamasında, “İnternet sektöründe hemen hemen hiç yaptırım yok. Geliştiricilerin içi rahat olsun. Web ile ilgili de ağır yaptırımlar geliyor. Özellikle internette ‘kopyala-yapıştır’ yöntemiyle yapılan ihlallere karşı ağır cezalar gelecek ve hak sahiplerinin, hakları sonuna kadar savunulacak.” ifadelerini kullandı.

Eğer fikir sahibi durumu belirler, ilgili siteye e-posta atarak meramını bildirir ama hiçbir geri dönüş ile karşılaşmassa dahi, suçlamalar geçerli olacak.

:: Sizce, kaynak göstermeden kopyala-yapıştır yapanlar ne tür cezalarla karşılaşmalı?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnternet Hırsızlığının Bedeli Ağır! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Hırsızlığının Bedeli Ağır! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Hırsızlığının Bedeli Ağır! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "