Okunma

İnternet kafelere yeni düzenleme!


08 Eylül 2017 Cuma 12:40
İnternet kafelere yeni düzenleme!

İçişleri Bakanlığı, 18 Eylül itibarıyla başlayacak öğretim yılı için yeni düzenlemelerini duyurdu. Düzenleme içerisinde internet kafeler ile ilgili bazı kararlar da bulunuyor.

Ders saatinde internet kafe yasak

Düzenlemeye göre bundan böyle ders saatlerinde internet kafelere öğrenci alınmayacak. Ayrıca ders saatleri dışında da yaş sınırlamasına uyulma zorunluluğu bulunuyor.

17-09/08/internet_denetim.jpg

İnternet kafe düzenlemesi hariç yayımlanan kararlarda, okul çevresinde okulla ilgisi kişilerin olmamasına dikkat edilmesi ve her okul için “Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi” sıfatıyla bir emniyet personelinin atanması da yer alıyor.

Bununla birlikte tabii ki okul çevresinde sigara, alkol, bali ve tiner gibi madde satışları denetlenecek ve satan kişilerin tespiti halinde cezai işlem uygulanacak.

:: İnternet kafe düzenlemesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

27 yorum - “İnternet kafelere yeni düzenleme!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Git ne demek ya? Kimsiniz de kimi kovuyorsunuz? İnsanların ülkeden gitmesini istemesinin en büyük sebebi sizin gibi insanlar bunu bilin.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  gidebilirsin o zaman tutan yok

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Adalet yoksa git nedir ya. İnsanların hak arama isteklerine de mi engel vurmak istiyorsunuz. Adalet olduğunu düşünenler düzülenler düzenden memnun olur kelimesini aklıma getiriyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  15 yıldır akılları nerdeymis acaba

  sankı bugun iktidar oldular geri kafalı yobazlar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Kerem çocukluk fotoğrafın güzelmiş :)) tekelspor :))

 6. SDN Okuru dedi ki:

  İyi bir adım olur keşke yaş düzenlemesine her zaman dikkat edilse..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  NE ALAKASI VAR RIZKIN VARSA ZATEN GELİR AZ AZA ŞÜKÜR ETMEYİ ÖĞRENİN.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  ADALET YOKSA GİT O ZAMAN DURMA NE İŞİN VAR.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yanlış sisteme yanlış önlemler. Çocukları internet kafelerden toplamak yerine okuldan nasıl zevk alacakları ve kaçmayacaklarını düşünseler. Bu doğrultuda okullarda adım atsalar geri kalan hiçbirşeyi düzenlenmek zorunda kalmayacaklar. Gel gelelim ki bunu o göbekli +60 insanımıza bu fikri anlatalım.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Dükkana aldıkları her çocuk için, kırbaç atacaksın. Bak nasıl düzelir herşey

 11. SDN Okuru dedi ki:

  dersi boş olan ne yapacak?

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Tehlike İnternet Kafede değil tehlike evimizde malesef internet sağlayıcılarımız yasak içerik korumada ne kadar etkili yada anne babamız nekadar çok güvenliğimizi sağlayabiliyor bi düşünelim bunu. Bi çocuga yasın kaç 12 dedimmi alıyorsun ama denetleme gelse kımlıkte 1 ay kucuk gozukse ceza yıyorsun bole sacma uygulamalarımız var ( kımlık sorma yetkımız yok). Normal faalıyette olan kafeler zaten guvenllııdır kaçak olan kafeler denetlensın yeter ama onlardanda rüşvet alıp gormezden gelmesınıde ıyı bılıyorlar malesef. Hardnet İnternet.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkeden kaçın gidin diyolar zaten adalet yoktu şimdi de özgürlük gidiyor anneler babalar ve egitmenler olarak çocuklarımızı yasaklara boğmaya ve bu yasakları delmeye karşı zekalarını geliştiriyoruz bunun yerine özgür düşünme ve doğruyu yanlışı seçebilmelerini öğretmek yükümlülüğümüz ki öngörüleri gelişsin

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Ya ders boşsa eğitim sistemimizde genelde oluyorda

 15. SDN Okuru dedi ki:

  ş*riat coming

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Kim gidecek o zaman

 17. SDN Okuru dedi ki:

  iyi

 18. SDN Okuru dedi ki:

  internet kafem vardı kapattım. okul saatleri ne lan 7 den başlayıp ülkemizde akşam 7 ye kadar devam eden bir süreç bu. adamın alnının çatındamı yazıyor bunun okulu var bunun yok diye. şu an memurum memurlar oturuyor şunu yapalım bunu yapalım aaa bunu da yapalım esnafın …. belliyor.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  15-16 yıldır internet kafeler varken anca bu yıl mı akıllarına gelmiş bu?

 20. SDN Okuru dedi ki:

  lan büyümüş adam cafede napacak tabiki öğrenci adam gider.

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Allah razı olsun devletimizden

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Süper uygulama…

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Bir öğretmen olarak çok güzel bir düzenleme olduğunu düşünüyorum

 24. SDN Okuru dedi ki:

  bu yüzden kapatacaksan yazdıklar olsun sana ne diim

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Dükkanı kapat dıyorlar yanı.

" İnternet kafelere yeni düzenleme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet kafelere yeni düzenleme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet kafelere yeni düzenleme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "