Okunma

İnternet Kullanıcısı TV İzliyor mu?


03 Kasım 2008 Pazartesi 09:00
İnternet Kullanıcısı TV İzliyor mu?

Nielsen Company tarafından yapılan araştırma, her geçen gün yaygınlaşan internet kullanımının televizyon alışkanlıklarına zarar vermediğini ortaya koyuyor. Aksine, televizyon ve internet alışkanlıklarının birbirini tamamlayıcı etkiye sahip oldukları iddia ediliyor. İnternet kullanıcılarının %20’si günde 250 dakikadan fazla televizyon izlerken, aynı oran internetle arası iyi olmayanlarda 220 dakikaya düşüyor. Web sörfçülerinin %80’inin bilgisayar başındayken bir gözü TV’de. Televizyon izlemenin ne kadar faydalı(!) bir alışkanlık olduğu tartışmaya açık olsa da, bu sonuçlar hiç değilse favori dizilerimizin bir süre daha “internet yüzünden” reyting kurbanı olmayacağını gösteriyor.

:: Bilgisayar kullanırken TV izliyor musunuz?

Yazan : Erhan Kahraman
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “İnternet Kullanıcısı TV İzliyor mu?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bilgisayarı alıp internete bağlandığımdan beri tv yi misafirlikte izliyorum gecen maç izledim o kadar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  tek dizi izlerimo da KVP. başka da dizim yok!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  tabi ki internet kullanımı televizyonu öldürmez. Ttnet parasını verdiğimiz adsl hızlarını gerçek hızı ile kullanmamıza izin verse bence kimse tv izlemez di…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  izlemeye çalışırım ama danir gerçekten izlemeyi engiller internet

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bence TV lerde filmlerden fazla reklam yayınlanması izleyicilerin sinirlerini fena halde bozmaktadır. Bu yüzden TV izleme oranı düşmekte veya ücretli servislere kaymaktadır. Artı olarak birçok dizi kolik kişiler için çoğu dizinin yayınlanmış bölümleri internetten indirilebilir durumdadır. Bu yüzden çoğu arkadaş bir oturmada bir dizinin 3-5 bölümü bilgisayar başında izlemekte.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  tüm kanalların değişmiş frekansları nasıl ızleyelım :Q

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Pek sallama geldi bana bu araştırma.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  evet izliyorum =)

 9. SDN Okuru dedi ki:

  bencede net televizyon izlemeyi öldürüyor

" İnternet Kullanıcısı TV İzliyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Kullanıcısı TV İzliyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Kullanıcısı TV İzliyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "