Okunma

İnternet Nüfusu 2 Milyara Ulaştı!


19 Ekim 2010 Salı 19:06
İnternet Nüfusu 2 Milyara Ulaştı!

Son istatistiklere göre dünyada 6 milyardan fazla insan yaşıyor. Dünyanın çeşitli yerlerine dağılmış bu 6 milyar insanın sizce ne kadarı internet ile haşır neşir? Birleşmiş Milletler‘in bu soruya bir cevabı var.

 

Birleşmiş Milletler bünyesine bağlı olarak görev yapan Uluslararası Telekomünikasyon Birliği ITU (International Telecommunication Union), bugün itibariyle internet ile ilgili ilginç istatistikler yayınladı. ITU’nun verilerine göre 2010 sonunda tam 2 milyar insan her gün internet dünyasına aşina olacak!

 

 

Şu an için internetin nüfusu 2 milyara yakın. Fakat sene sonunda bu sayı 2 milyarı geçecek. ITU’nun diğer verilerine göre Avrupa’nın %65’i internete giriyor. Kuzey ve Güney Amerika’da ise bu oran %55. Asya‘nın internet kullanım oranı %21.9 iken Afrika’da bu oran %9.6.

 

Gelişmiş ülkelerdeki insanların %65‘i internete evinden giriyor iken, gelişmekte olan ülkelerde bu oran %13.5. Facebook’un 600 milyonu aşan kullanıcı sayısını göz önünde bulundurursak, neredeyse dünyadaki her 4 insandan birinin Facebook hesabı var.

:: Birleşmiş Milletler’in yayınladığı bu veriler hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnternet Nüfusu 2 Milyara Ulaştı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Nüfusu 2 Milyara Ulaştı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Nüfusu 2 Milyara Ulaştı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "