İnternet Reklamcılığı Rekor Kırdı


13 Ekim 2010 Çarşamba 10:00
İnternet Reklamcılığı Rekor Kırdı

Sanal dünyadaki reklam kampanyaları giderek daha etkili ve değerli bir hale geliyor. Birkaç yıl öncesine kadar şirketlerin reklamcılık faaliyetleri için es geçtiği iletişim platformlarından biri olan internet, yapılan araştırmalara göre tüketici üzerindeki etkisini giderek artırıyor.(Geçmişe Ait 10 Komik Bilgisayar Reklamı)

Amerikan IAB şirketinin hazırladığı İnternet Reklamcılığı Gelir Raporu sanal dünyanın sektörde ne kadar da etkili bir hale geldiğini gösteriyor.

 

2010 Reklamcılık Tarihine Geçti

Firmanın raporuna göre, sadece 2010’un ilk  6 ayında verilen internet reklamları bile geçtiğimiz yıllara kıyasla büyük bir artış gösterdi.

Belirtilen süre içerisinde şirketler internet reklam kampanyaları için  12 milyar dolar harcadı. Bu rakamlar bir yıl  öncesinin aynı döneminiyle  karşılaştırıldığı zaman internet reklamcılığının yüzde 11.3’lük bir büyüme gösterdiği ortaya çıktı.

 

 

Getirileri Ne Kadar?

2009’un ikinci yarısına göre yüzde 13‘lük bir fark yaşanılan 2010’da  internet reklamcılığı tam anlamıyla  rekor kırdı. Peki reklamcılık tarihine geçen bu dönemde firmalar en çok hangi içerikler üzerine yoğunlaştı? 

Liste incelendiği zaman, firmaların en çok arama motorlarına  ilgi gösterdiğini ve bu konuda 5 milyar dolarlık reklam verdiği ortaya çıkıyor.

 

 

Sektörün, video reklamları, banner’lar, özel içeriklere olan ilgisi ise geçtiğimiz yıla göre yüzde 16 arttı. Reklamcılar ve firmalar, bu içerikler için 4.4 milyar dolar harcadı.

IAB internet reklam bütçelerinin giderek daha da büyüdüğünü belirtirken, videolar aracılığıyla yapılan reklamların geri dönüşlerinin de rekor seviye ulaştığını açıkladı. Videolu reklamların getirdiği kazanç geçtiğimiz yıla göre yüzde 30’un üzerinde bir artış gösterdi.

:: İnternet reklamcılığının aldığı bu yol sizce yeterli mi? Firmalar ne tarz reklamlarla tüketiciye hitap etmeli?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnternet Reklamcılığı Rekor Kırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Reklamcılığı Rekor Kırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Reklamcılığı Rekor Kırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  2. 2 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  3. 3 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  4. 4 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  5. 5 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  6. 6 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  7. 7 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  8. 8 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  9. 9 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  10. 10 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!