İnternet Sayesinde Kahraman Oldu


03 Mayıs 2010 Pazartesi 09:30
İnternet Sayesinde Kahraman Oldu

Son zamanlarda, internet ile biraz içli dışlıysanız mutlaka Tekel Bayi Savaşı adlı videoyu görmüşünüzdür. İlk başlarda içerdiği kara mizah unsuru nedeniyle, sadece birkaç gün içerisinde tüm video paylaşım sitelerinde yerini alan bu olay daha sonra bir internet ünlüsünün ortaya çıkmasını sağladı.


Ahmet Yılmaz kendisiyle konuşan gençlere olaylara karşı sessiz kalmamalarını öğütlüyor

Komedinin arkasından ilgisizlik çıktı

Eskişehir’de yaşanan olayda, tekel bayisine gelen dört sarhoşun yarattığı rahatsızlık sonucu ilginç bir kavga çıkmıştı. Bayinin yanında bulunan başka bir esnaf, tartışmanın sesini duyup komşusuna yardım etmek için bu mekana geldi. Ancak sarhoşların laf dinlememesi, 4 bin 500 liralık hasarla sonuçlanacak bir tekel savaşının yaşanmasını neden olmuştu.


Olayın kahramanı için Facebook’da onlarca hayran grubu açıldı

Videoda, Ahmet Yılmaz adlı vatandaş, kendisini ve komşusunu korumak için dükkanda bulunan, içki şişelerini bu dört sarhoşa fırlatmasını izliyorduk. Bu olayın trajikomik yanıydı, ancak kısa süre sonra durumun aslında göründüğü kadar eğlenceli olmadığı ortaya çıktı.

O anda kimse karışmadı internette ise kahraman oldu

Olayın yerel basına yansıması sonucunda, kavganın Eskişehir‘in en işlek caddelerinden birinde yaşandığı ve polislerin olaya geç müdahale ettiği tespit edildi. Etrafta bulunan onlarca insan ise bu olayı sadece uzaktan izlemişti.

Bu detayların ortaya çıkmasıyla birlikte, internette eğlence için paylaşılan video Ahmet Yılmaz‘ın ünlü olmasına ve bir nevi halk kahramanı olarak görülmesini sağladı.

Sadece bir haftada, Yılmaz için onlarca Facebook grubu açıldı. İşin aslını merak eden gençler ise, Ahmet Yılmaz‘ın Eskişehir’deki dükkanına uğrayıp, tekel savaşı kahramanıyla sohbet ettiler ve röportajı internette yayınladılar. İnternette ufak bir arama yaptığımız zaman, Ahmet Yılmaz‘la hatıra fotoğrafı çektiren insanların bile olduğunu görüyoruz.

:
Olayın yaşandığı tekel bayisinin satışları oldukça artmış.

YouTube sayesinde, şöhret olan yabancılarla ilgili birçok haberi daha önce okumuşunuzdur, bu sefer ki durum da ise olay anında kimsenin karışmak istemediği bir olayın internette düşünce nasılda fenomen haline geldiğini gösteriyor. Kavga yaşanırken duyarsız davranan vatandaşlar, şimdi bu şahsı yerel bir kahraman olarak görüyor.

Yaşanan bu ilginç durum, popüler kültürün yaratıcısı Andy Warhol‘un “Birgün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak” sözününün artık ne kadar da doğru olduğunun en büyük kanıttı.  Ahmet Yılmaz olayın yaşandığı tekel bayini görmek isteyen vatandaşlar sayesinde, komşusunun satışlarının arttığını da iddia etti.

:: Bu videoyu izlediniz mi? Olay anında kimsenin yardım etmediği bu kavganın internet sayesinde ünlü olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İnternet Sayesinde Kahraman Oldu”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Keşke videoyu da burada görebilseydik …

" İnternet Sayesinde Kahraman Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Sayesinde Kahraman Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Sayesinde Kahraman Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
 2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!