Okunma

İnternet Sitelerine Güvenebilir miyiz?


14 Eylül 2009 Pazartesi 06:49
İnternet Sitelerine Güvenebilir miyiz?

Zararlı yazılımların sistemlerimize nasıl zarar verdiğini hepimiz biliyoruz. Gerek kendimizin, gerek başkalarının edindiği deneyimler, sistemimizi zararlı yazılımlardan korumamız konusunda bize birer tavsiye niteliğindedir. Bunun yanında sistemimizi ne kadar korursak koruyalım, saldırı hiç beklenmedik yerden de gelebilir. Zararlı yazılımlar, her yerde.

ABD‘nin ünlü gazetelerinden New York Times‘ın internet sitesi, aldığı bazı  reklamlardan dolayı kullanıcılarına zor anlar yaşattı. Zararlı kodlar barındıran reklam, siteye giren kullanıcıların sistemlerini tehdit etti. Birden bire NYTimes’a binlerce şikayet maili geldi. Bunun üzerine gazetenin site yönetimi bir açıklama mesajı yayınlamak zorunda kaldı.

 

Bu durum karşısında, hangi sitelere güveniriz sorusu yeniden anlam kazandı. Çok güvenilir olduğunu düşündüğümüz sitelerde bile, sitenin haberi olmadan da olsa bir tehlike ile karşı karşıya kalabiliyoruz.

:: Siz bir gazetenin internet sitesinden virüs tehdidi alsanız ne yapardınız?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnternet Sitelerine Güvenebilir miyiz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet Sitelerine Güvenebilir miyiz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet Sitelerine Güvenebilir miyiz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "