Okunma

İnternet’e Karşı Sarımsak


18 Eylül 2009 Cuma 07:59
İnternet’e Karşı Sarımsak

Kanada’nın Nova Scotia eyaletinde bir çiftçi, bulunduğu bölgede yaşayanların geniş bant İnternet bağlantısına kavuşmalarını engelliyor. Komedi filmlerinin senaryolarına benzer olayda Lenny Levine adlı çiftçi Annapolis Vadisi’nde  bulunan çiftliğinin yakınlarına yerleştirilmek istenen mikro dalga kulesine izin vermiyor.

Çiftliğinde sarımsak yetiştiren Levine kuleden yayılan dalgaların ürünlerini bozacağını ve başka bir şeye dönüştüreceğini düşünüyor. Kuleye izin vermemek konusunda oldukça inatçı olan Levine bölgede yaşayan diğer insanların geniş bant bağlantıya kavuşmalarının önüne geçiyor. Çiftliğin olduğu bölgede yaşayan insanların hala dial-up bağlantı kullandıklarını da belirtelim.

Lenny Levine şehir konseyini bu konuda ikna etmeyi başarmış gözüküyor. Mikro dalga kulelerindan yayılan radyasyon, zararlı olabilecek seviyenin 60.000 kat altında olsa da bölge halkı sarımsaklar bozulmasın diye geniş bant İnternet’ten mahrum kalmış gözüküyor.

:: Bu olayda Lenny Levine’a hak veriyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İnternet’e Karşı Sarımsak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Mikrodalganın ne kadar zararlı olduğu insanlara düzgün bir şekilde anlatılsa değil baz istasyonu cep telefonlarını evinize sokmazsınız. Adam gayet mantıklı birşey yapıyor. keske burada da böyle duyarlı ÇİFTÇİ lerimiz olsa !!! da en azından hastahanelerin tepesine konulmasa. bu aletlerin yerleşim merkeslerinden en az 15 km uzakta bulunması gerekiyor. Ama konu para olunca benim vatandaşım benim çatıma koyun diye yarışıyor resmen ! GSM şirketleri en çok ben çekiyourm yarışı için hayatlarımızı hiçe sayıyor ve bunu da bi şekilde haklı göstermeye çalışıyor. Hizmet kalitesiymiş. Ben çevremde istemiyorum gördüğüm zamanda şikayet ediyorum.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Akıllı adammış, sarımsak yetiştiren bir çiftçi olmasına rağmen Annapolis Vadisi civarında ikamet edenler arasında teknolojinin getirdiklerinin yanında neleri götürdüğünün farkındaki tek insan demekki. (Nerden baktığıonıza göre ne kadar değişebiliyor değil mi 🙂 )

" İnternet’e Karşı Sarımsak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet’e Karşı Sarımsak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet’e Karşı Sarımsak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "