Okunma

İnternete Olimpiyat Özgürlüğü


05 Nisan 2008 Cumartesi 21:00
İnternete Olimpiyat Özgürlüğü
Baskıcı ve sansürcü uygulamaları ülke genelinde uygulayan Çin hükümeti, bu sebeple oldukça tepki çektiğini bildiğinden olsa gerek, olimpiyatlar yaklaştıkça internete sansür uygulanmayacağı konusundaki güvencelerini artırdı. Zira binlerce insan, Olimpiyatlar sebebiyle Çin’e akın edecek ve kendi ülkelerindeki internet ve iletişim özgürlüğünü arayacaklar. Bu uluslararası organizasyonda, misafirlerin rahat ettirdiği miktarda başarılı sayılacağını bilen Çin, uyguladığı internet yasaklarını, Olimpiyat oyunları süresince uygulamayacak. Tabii bu özgürlüğün sadece misafirler için mi yoksa Çin sınırları içindeki herkes için mi geçerli olacağı konusunda bir netlik yok.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İnternete Olimpiyat Özgürlüğü”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yasakları yasaklamak isteyenlerin yasakları yasaklamak istekleri yasalarla yasaklanmalı :P…

" İnternete Olimpiyat Özgürlüğü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternete Olimpiyat Özgürlüğü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternete Olimpiyat Özgürlüğü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "