Okunma

İnternete Tabletlerden Giriyoruz


14 Şubat 2014 Cuma 15:30
İnternete Tabletlerden Giriyoruz

Araştırmalarıyla ünlü Global Web Index‘in yapmış olduğu analizler sonucunda hangi yaş aralığındaki internet kullanıcılarının bilgisayarları ya da tabletleri kullandığı ortaya çıktı. Araştırma sonuçları günümüzde kişisel bilgisayarların yerini tabletlerin aldığı için pek de şaşırtıcı değil.

Yapılan analizler sonucunda 25-34 yaş aralığındaki kişilerin %38‘i interneti tabletten kullanmayı tercih ediyor. Diğer yaş aralıklarına bakacak olursak eğer 35-44 ve 16-24 yaş aralığındaki kişilerin %24‘ünün ise interneti tabletlerden kullandığı ortaya çıkıyor.

Tabletler, internette dolaşma konusunda PC’lerin yerini alabilir

Tabletten internete girme oranı, 25-34 yaş arasında kişisel bilgisayardan internete girme oranında geri kalıyor. 25-34 yaş aralığındaki kişilere baktığımızda, bu kişilerin %30‘unun interneti kişisel bilgisayarlardan kullanmayı tercih ettiğini görüyoruz. Bakalım önümüzdeki yıllarda tabletten internete girme oranı, kişisel bilgisayarlardan daha da fazla olacak mı?

:: İnternete tabletten mi yoksa PC’den mi daha çok giriyorsunuz?

 
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “İnternete Tabletlerden Giriyoruz”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Tablet, bilgisayarın yerini tutsaydın, gidip yeni laptop almazdım. Laptopu tek geçerim.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Pc’nin tabletlerden önde olacağıyla ilgili yorumlara katılıyorum ama bireysel olarak. Yani benim için pc her zaman tabletlerden iyidir ama ileride ne olacak bilinmez tablet pc önünde

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ülkedeki her uçuk kişi kendi kapsamını nasıl bu kadar geniş tutup onu bunu katıyor genellemelerine anlamak güç?
  tabletten girmiyoruz birader. pc’den giriyoruz

 4. SDN Okuru dedi ki:

  tablet çok pratik. internete girmek için tablet daha kullanışlı

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Saçma saçma yorum atmayın. Artık her tablet bilgisayardaki internet sayfalarını olduğu gibi açabiliyor. Bu akımı apple iPad ile başlattı. Windows tabletler de yok değildi ancak hiç biri iPad kadar hızlı olamadı ve hala da iPad internette sörf yapmada 1 numara.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  hiçbir tablet hiçbirzaman bilgisayar gibi internette zevk veremezzzz…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Tablet daha pratik pc açılacakta girecende masaustu gibi insanın beli ağrımıyor

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Dokunmatik işi gelip geçici bir furya…
  Tabletler hiç bir zaman bir pc nin yerini alamaz…
  Masaüstü ve laptoplarda alınan rahatlığın yarısı yok tabletlerde..
  Çoluk çocuğun oyuncağı…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi windows bile win8 ile dokunmatiğe yöneldiyse tabiki normal pcler çöp olmuş demekdir herkes istesede istemesede dokunmatik platforma geçiş yapacakdır.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  tabletler hicbir zaman pc’nin yerini tutamaz

" İnternete Tabletlerden Giriyoruz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternete Tabletlerden Giriyoruz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternete Tabletlerden Giriyoruz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "