İnterneti ‘havaya uçurmak’ isteyen adama hapis şoku


10 Nisan 2021 Cumartesi 20:45
ABONE OL
İnterneti ‘havaya uçurmak’ isteyen adama hapis şoku

Bir önceki duruşmasında mahkemeye “kesinlikle aptal olmadığını” söyleyen Teksaslı Seth Aaron Pendley, interneti “havaya uçurmak” için bir terör saldırısı planlamaktan hapis cezası ile karşı karşıya kaldı.

Mahkeme belgelerine göre 28 yaşındaki Pendley, Teksas’taki gizli bir ajandan patlayıcı olduğunu düşündüğü maddeler satın aldı. Fakat Perşembe günü FBI tarafından gözaltına alındı. Mahkemeden çıkan sonuç, Pendley’in teknoloji devlerinin veri merkezlerini hedef aldığını gösterdi.

Seth Aaron Pendley internetin yüzde 70’ini yok etmek istedi

Yetkililere göre Pendley, Ashburn – Virginia’daki bir Amazon Web Services (AWS) veri merkezini gözüne kestirdi. Güçlü bir plastik patlayıcı olarak bilinen C-4 ile verileri havaya uçurmak isteyen Pendley, internetin yaklaşık yüzde 70’ini yok etmek istedi. Zira hedef aldığı Ashburn bölgesi 100’ün üzerinde veri merkezine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca çok fazla bulut servisi yine bu bölgede saklanıyor.

AWS

Saldırgan, Amazon Web Services’i patlatmayı planladı.

Seth Aaron Pendley yaptığı açıklamalara göre bu eylemi “oligarşiyi” yok etmek için planladı. Bu terör saldırısı ile derin devleti kızdırmayı amaçladığını söyledi. Aptal bir intihar bombacısı olmadığını dile getiren Pendley, yurtsever olduğunu ve tüm bunları ABD halkı için gerçekleştirdiğini ifade etti.

Pendley dünya çapındaki internet ağını sonlandırmak ve böylece kötü güçleri kızdırmak için gerçekleştirdiği başarısız planı nedeniyle bir binayı patlatıcı ile kötü niyetle yok etmeye teşebbüsten mahkeme karşısına çıktı. Henüz devam eden davada Seth Aaron Pendley suçlu bulunduğu takdirde 20 yıl hapis cezası alacak.

Pendley, 6 Ocak Kongre Binası baskını da yer aldı

Donald Trump destekçisi olduğunu gizlemeyen Seth Aaron Pendley, 6 Ocak Kongre Binası ayaklanması esnasında Washington DC‘de bulunuyordu. Pendley beş kişinin ölümüne neden olan bu eylemde yer aldığı sosyal medya üzerinden yazdı.

6 Ocak olayları

6 Ocak ABD Kongre Binası baskını

Genellikle sağ kesimin içinde bulunduğu MyMilitia isimli sosyal medya platformundan eylemlerde yer aldığını dile getiren Pendley, beş kişinin hayatını kaybettiği olayda ayaklanmanın yeterince ileri gitmediğini ima etti. Ayaklanmayı ise yalnızca bir vatanseverlik olarak nitelendirildi.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" İnterneti ‘havaya uçurmak’ isteyen adama hapis şoku konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnterneti ‘havaya uçurmak’ isteyen adama hapis şoku ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnterneti ‘havaya uçurmak’ isteyen adama hapis şoku ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Google I/O 2021 canlı yayını 19:35'de! Google I/O 2021 canlı yayını 19:35'de!
  2. 2 Lenovo Legion 2 Pro elimizde! Ne sunuyor? Lenovo Legion 2 Pro elimizde! Ne sunuyor?
  3. 3 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  4. 4 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  5. 5 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  6. 6 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  7. 7 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  8. 8 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  9. 9 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  10. 10 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit