Okunma

İnternetin de Bir Hukuku Var!


20 Nisan 2016 Çarşamba 14:01
İnternetin de Bir Hukuku Var!

İlki 2015 yılında düzenlenen “Güncel Gelişmeler Işığında Elektronik Ticaret ve İnternet Hukuku Sempozyumunun” ikincisi 7 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul MEF Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

ShiftDelete.Net olarak ilerişim sponsoru olduğumuz etkinlikte; e-ticaret, ödeme sistemleri, bitcoin ve pazar yerlerine ilişkin güncel konular Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile sektör temsilcileri, üniversite öğretim üyeleri ve sektörde uzman avukatlar tarafından tartışılacak.

Herkese açık ve ücretsiz olacak etkinlik, MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Havva Karagöz ve E-Hukuk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Gökhan Uğur Bağcı’nın açılış konuşmaları ile başlayacak.

Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir’in “Yatırımcı Gözüyle Hukuk” başlıklı konuşmasının ardından IdeaSoft CEO’su Seyhun Özkara “E-Ticarette Hukuki Sorunlara Sektörden Bir Bakış” konulu bir konuşma gerçekleştirecek.

Konuşmalar sonrasında yapılacak “Ödeme Sistemleri” konulu panelde ise PayU CEO’su Yunus Emre Güzer ile Ödeme ve Elektronik Para Derneği (ÖDED) Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Eliaçık, Av. Gökhan Uğur BAĞCI’nın moderatörlüğünde bilgi ve tecrübelerini katılımcılar ile paylaşacak.

16-04/20/e-hukuk-1461162123.jpg

Av. Gökhan Ahi’nin moderatörlüğünde yapılacak “E-ticaret Mevzuatında Güncel Gelişmeler” konulu ikinci panelde de sözü İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Fatih Aydoğan, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan Gümrük ve Ticaret Uzmanı Ömer Faruk Ergün, BTS Hukuk Bürosu’ndan Av. Tuğrul Sevim devralacak.

Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Nilgün Başalp’ın “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” ve MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Kadir Berk Kapancı’nın “Bitcoin: Yeni bir para?” başlıklı konuşmaları ardından sempozyumun son paneli yapılacak.

Av. Yunus Emre Berk’in moderatörlüğünde gerçekleşecek “E-Ticarette Pazaryeri İş Modelinde Karşılaşılan Sorunlar” konulu son panelde GittiGidiyor.com/eBay Türkiye Hukuk Direktörü Av. A. Serdar Yılmaz, n11.com Hukuk İşleri ve Uyum Müdürü Av. Dilek Akdaş Kökenek ve Yemeksepeti.com Hukuk Müşaviri Av. Duygu Tanit söz alacak.

:: Etkinliğe katılacak mısınız?

 
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İnternetin de Bir Hukuku Var!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    12-14 Mayıs 2016 tarihleri arasında İzmir'de "Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı" var. Daha geniş kapsamlı içerik olacağı kanısındayım.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Koruyamadıkları verileri konuşup boş yapıcaklar

" İnternetin de Bir Hukuku Var! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternetin de Bir Hukuku Var! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternetin de Bir Hukuku Var! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "