Okunma

İnternetin zararları konusunda İngiltere de endişeli


18 Eylül 2018 Salı 21:44
İnternetin zararları konusunda İngiltere de endişeli

Yapılan araştırmaya göre İngiltere internetin zararları açısından problemler yaşamaya devam ediyor. Mevcut internet kullanıcılarının en az yarısının internet ortamındaki içeriklerden bir şekilde zarar gördüğü ifade ediliyor.

Kullanıcıya verilen bu zarar; zorbalık, rahatsız etme gibi unsurların yanında malware ve siber hırsızların yol açtıkları açısından da ele alınıyor. İki bin kişilik araştırma grubunda kullanıcıların yüzde 45’i aşağıdaki bazı alanlarda zarar gördüğünü ifade ediyor.

Kullanıcıların zarar gördüklerini açıkladıkları ortamlar şu şekilde:

  • İnternet içeriklerinde görülenler, duyulanlar
  • Diğer kullanıcıların konuşmaları, davranışları
  • Veri ve gizliliğin korunması
  • Siber güvenlik ve hacker faaliyetleri

Araştırmaya katılan kullanıcıların bir endişesi de çocuklar. Çünkü çocukların internet içeriklerine kolay ve kontrolsüz bir şekilde ulaşması mümkün olabiliyor.

internetin zararları

Şirketlerin internetin zararları konusunda önlem alması gerekiyor

Ofcom’un patronu Sharon White bu konuda İngiltere’deki kurumların sosyal platformlarda ve online içeriklerde düzenlemelere giderek daha fazla sorumluluk alması gerektiği belirtti. White konuşmasında, yayımcıların gerekli önlemleri almakta zorlanması söz konusu olursa kullanıcıların korunması için İngiliz hükûmeti ve parlamentosunun da devreye girmesi gerektiğini ifade etti.

İngiliz politikacı Liam Byrne da bu çağrıya karşılık vererek firmaların gerekli sorumlulukları alması gerektiğini dile getirdi. İngiltere internetin zararları açısından artan tehlikelerle yüzleşmeye devam ediyor. Yapılan bu ve benzeri araştırmalar da bunu kanıtlıyor.

Bu ayın başında Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’ın, Google, Facebook ve Twitter gibi firmaların bir saat içerisinde “aşırılık” içeren bu içeriklere müdahale etmesini beklediğini yoksa adı geçen firmaların cezalarla karşılaşabileceğini belirttiğini hatırlatalım.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnternetin zararları konusunda İngiltere de endişeli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternetin zararları konusunda İngiltere de endişeli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternetin zararları konusunda İngiltere de endişeli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "