Okunma

İnternette Çok Zaman Harcıyoruz


24 Ocak 2014 Cuma 07:00
İnternette Çok Zaman Harcıyoruz

Sosyal medya ve mobil uygulama analizleri ile bilinen Global Web Index, insanların sosyal platformlarda ne kadar zaman harcadıklarını paylaştı.

Firma, küresel internet kullanıcıları arasında %43‘lük bir dilimin her gün internette 1 saate kadar zaman harcadıklarını belirtti. İnternet kullanıcılarının %25‘i ise günde 1 ile 3 saat arasında internette zaman harcıyor.

Kullanıcıların %18‘lik bir dilimi ise günde 3 saatten daha fazla bir süre interneti kullanıyor. %21‘i ise internete günde 30 dakikadan az bir zaman ayırıyor.

Rakamlar şaşırtıcı değil

Açıklanan bu rakamlar arasında bizi en çok şaşırtan durum, küresel internet kullanıcılarının %13‘ü her gün internete girmiyor. İnsanların interneti genelde sosyal medya platformlarına girme aracı olarak veya haber okumak için kullandığı düşünülürse bu sonuçlar bizleri şaşırtmadı doğrusu.

:: İnternetin başında günde kaç saat harcıyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnternette Çok Zaman Harcıyoruz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternette Çok Zaman Harcıyoruz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternette Çok Zaman Harcıyoruz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "