İnternette Daha Güvenli Banka


27 Ağustos 2007 Pazartesi 13:00
ABONE OL
İnternette Daha Güvenli Banka
Proje kapsamında internet bankacılığı kullanıcılarının bilgisayarlarında kullanmaları için Norton Internet Security yazılımının 90 günlük deneme sürümü dağıtıldı. Bu yazılımla beraber olta saldırıları, virüsler ve diğer zararlı yazılımlardan arındırılan kullanıcı bilgisayarları daha güvenli şekilde bankacılık işlemlerine erişimi sağladı. Bunun yanında kullanıcılara tam sürüme geçebilmeleri için de %50 oranında bir indirim sağlandı. Tabii ortak çalışma sadece bu kadar değildi; henüz sadece bir tarafını duydunuz.


İnternet: Zamandan Kâr

Projede yer alan kullanıcılarla yapılan ankete göre birçok kullanıcı internet bankacılığının büyük miktarda zaman kazandırdığını düşünüyor. Katılımcıların %84‘üne göre internet bankacılığı zamanın daha verimli kullanılmasını sağlıyor. Ayrıca kendilerine haftada beş saat kadar (neredeyse bir günlük mesai kadar) zaman kazandırdığını da belirtiyorlar. Birçok internet güvenli yazılımında da olduğu gibi Norton Internet Security‘nin olta saldırılarına karşı kullanıcıları koruması ve yanlış yönlendirmeler içeren sayfa ve e-postalardaki tehditleri ortadan kaldırması internet bankacılığı gibi yüksek güvenlik önlemleri isteyen işlerde oldukça önem taşıyor. Kullanıcıların %29‘u ise bankalara yapılan erişimlerin bu şekilde güvenlik şirketlerince denetlenmesini olumlu karşılıyor.

Bilgi İçin: Symantec
SDN – http.//shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

bankacılık güvenlidir ancak ne kadar nortonu yada başka yazılımları kullanırsakta. size pop up cıkaran her sayfadaki uyarılara evet dememeyi ogrenmek lazım. yoksa program fayda e4tmez.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

İnternet bankaları daha güvenli mi? Orası tartışılır ama zaman kazandırdığını kesinlikle doğru. Norton Internet Security e gelince madem bu kadar güzel tepki almışlar. Yakın bir zamanda yaygınlaşır o zaman.

" İnternette Daha Güvenli Banka konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternette Daha Güvenli Banka ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternette Daha Güvenli Banka ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak? Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak?
  2. 2 Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi
  3. 3 BİM'de satılacak drone'u inceledik BİM'de satılacak drone'u inceledik
  4. 4 Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet! Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet!
  5. 5 Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme! Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme!
  6. 6 Apple yeni ürünlerini tanıttı! Apple yeni ürünlerini tanıttı!
  7. 7 Ali Babacan çekiminin arka planı! Ali Babacan çekiminin arka planı!
  8. 8 BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik! BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik!
  9. 9 Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme! Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme!
  10. 10 Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık! Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık!