İnternette Daha Güvenli Banka


27 Ağustos 2007 Pazartesi 13:00
İnternette Daha Güvenli Banka
Proje kapsamında internet bankacılığı kullanıcılarının bilgisayarlarında kullanmaları için Norton Internet Security yazılımının 90 günlük deneme sürümü dağıtıldı. Bu yazılımla beraber olta saldırıları, virüsler ve diğer zararlı yazılımlardan arındırılan kullanıcı bilgisayarları daha güvenli şekilde bankacılık işlemlerine erişimi sağladı. Bunun yanında kullanıcılara tam sürüme geçebilmeleri için de %50 oranında bir indirim sağlandı. Tabii ortak çalışma sadece bu kadar değildi; henüz sadece bir tarafını duydunuz.


İnternet: Zamandan Kâr

Projede yer alan kullanıcılarla yapılan ankete göre birçok kullanıcı internet bankacılığının büyük miktarda zaman kazandırdığını düşünüyor. Katılımcıların %84‘üne göre internet bankacılığı zamanın daha verimli kullanılmasını sağlıyor. Ayrıca kendilerine haftada beş saat kadar (neredeyse bir günlük mesai kadar) zaman kazandırdığını da belirtiyorlar. Birçok internet güvenli yazılımında da olduğu gibi Norton Internet Security‘nin olta saldırılarına karşı kullanıcıları koruması ve yanlış yönlendirmeler içeren sayfa ve e-postalardaki tehditleri ortadan kaldırması internet bankacılığı gibi yüksek güvenlik önlemleri isteyen işlerde oldukça önem taşıyor. Kullanıcıların %29‘u ise bankalara yapılan erişimlerin bu şekilde güvenlik şirketlerince denetlenmesini olumlu karşılıyor.

Bilgi İçin: Symantec
SDN – http.//shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İnternette Daha Güvenli Banka”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  İnternet bankaları daha güvenli mi? Orası tartışılır ama zaman kazandırdığını kesinlikle doğru. Norton Internet Security e gelince madem bu kadar güzel tepki almışlar. Yakın bir zamanda yaygınlaşır o zaman.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  bankacılık güvenlidir ancak ne kadar nortonu yada başka yazılımları kullanırsakta. size pop up cıkaran her sayfadaki uyarılara evet dememeyi ogrenmek lazım. yoksa program fayda e4tmez.

" İnternette Daha Güvenli Banka konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternette Daha Güvenli Banka ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternette Daha Güvenli Banka ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
 2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!