Okunma

İnternette En Çok Ne Satılıyor?


21 Kasım 2011 Pazartesi 11:56
İnternette En Çok Ne Satılıyor?

Sahibinden.com, 2011’in ilk 10 aylık verilerinden yola çıkarak kadınların ve erkeklerin internetteki alışveriş alışkanlıklarını listeledi.

Verilere göre, kadınlar yüzde 24,32 oranla en çok giyim ve aksesuar, erkekler ise yüzde 15,8 oranla en çok cep telefonu satın alıyor.

Erkekler bir alışveriş için ortalama 70 TL, kadınlar ise 60 TL harcıyor. Kadınların alışveriş için harcadığı süre ayda 1 saat 48 dakika iken, erkeklerde bu süre iki katına çıkarak 3 saat 15 dakika olarak karşımıza çıkıyor.

Erkekler, satın aldıkları cep telefonları için ortalama olarak 285 TL harcıyor. Kadınlar ise giyim ve aksesuar için bir alışverişte ortalama 50 TL ödüyor.

Kadınların ve erkeklerin sahibinden.com’da yaptığı alışverişlerde tercih ettikleri ürünler ve oranlar ise şöyle sıralanıyor:

:: Siz internetten en çok ne satın alıyorsunuz?

 

 
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “İnternette En Çok Ne Satılıyor?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Cep Telefonu.

 2. AliA dedi ki:

  Şikayet butonunu kullanın…

 3. dgncn dedi ki:

  Anasayfa’da habermi arayalım niye haberin linkini vermiyorsunuz?

  http://shiftdelete.net/internette-en…yor-33186.html

" İnternette En Çok Ne Satılıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternette En Çok Ne Satılıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternette En Çok Ne Satılıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "