İnternet’te Para Kazandıran Çılgın Fikirler


08 Temmuz 2010 Perşembe 12:30
İnternet’te Para Kazandıran Çılgın Fikirler

İnternet’in yaygınlaşması kısa yoldan para kazanmak isteyenleri ve bunun için çılgın fikirleri olanları cezbediyor.

Milyonlarca insanın bir araya geldiği bir ortam olan İnternet’ten para kazanan çok sayıda insan var. Bunların arasında öyle garipleri var ki, hayrete düşmemek elde değil.

İnternet üzerinden çok farklı yollarla para kazanabilmek mümkün

İnternet üzerinden büyük miktarda para kazanan en çılgın fikir ve projeleri sizler için topladık. Bakın, insanlar İnternet sayesinde hangi çılgın fikirlerle zengin olmuşlar.

Ataş karşılığında ev

Kanadalı bir genç olan Kyle MacDonald, ülkenin sürekli soğuk ve karlı olan ikliminden bıkıp başka bir yere yerleşmek ve kendi evine sahip olmak istiyordu. Ancak MacDonald’ın bir sorunu vardı. Bu hayalini gerçekleştirebilmek için hiç parası yoktu.

Bu ataş bir eve dönüştü

MacDonald’ın sahip olduğu en değerli şey kırmızı renkli, güzel bir ataştı. Bu ataşı bir evle takas edebilecek bir kişi olacağını düşünen MacDonald, Craigslist adlı sitede bu şekilde bir ilan verdi.

Bu takas teklifini kabul eden kimse olmadı elbette fakat MacDonald ataşını balık şeklinde bir kalemle takas edebilecek birini buldu. Bundan sonra bir yıl boyunca sürekli takas yapan MacDonald, en sonunda Alice Cooper adlı rock şarkıcısıyla beraber bir rol oynama hakkına kadar geldi.

Temmuz 2006′da ise bu rol karşılığında bir kişi ona evini teklif etti. Böylece MacDonald’ın hayali gerçek oldu.

Lüks dilenci

Karyn Bosnak, New York’ta dolgun ücretle çalışan bir iş kadınıydı ve Gucci başta olmak üzere lüks markalara çok meraklıydı.

Kredi kartında 20 bin $’lık birikmiş borç varken işten kovulan Bosnak çok zor bir durumda kalmıştı. Tüm bunlara rağmen lüks tutkusundan vazgeçemeyen Bosnak’ın aklına dilencilik yapma fikri geldi.

Karyn Bosnak başından geçen olayları kitap haline getirdi

Lüks kıyafetleri ile sokakta dilenemeyeceğinden, teknolojik bir dilenme metodu bularak bir internet sitesi açtı. Savekaryn.com adlı sitede tamamen dürüst bir şekilde derdini anlatan Bosnak, 20 hafta içerisinde 13 bin $ bağış topladı.

Bu olaydan sonra adı duyulan Karyn Bosnak şimdilerde alışveriş bağımlılığıyla ilgili kitaplar yazıp tavsiyeler veriyor.

Milyonluk noktalar

İngiltere’de yaşayan Alex Tew adlı gencin hayali üniversitede okumaktı fakat ailesin buna yetecek bir geliri yoktu. Ancak Alex Tew’in önceki sayfalarda anlattığımız Kyle MacDonald gibi bir ataşı bile yoktu.

Milyon dolarlık siteden bir kesit

Bunun yerine Tew’de çok daha değerli bir şey vardı: Çılgın bir fikir. Tamamen bomboş beyaz bir sayfadan oluşan bir internet sitesi yapan Tew, buradaki her bir pikseli bir dolar karşılığında satacağını duyurdu. Sitenin adı ise milliondolarhomepage.com şeklindeydi.

Başlarda pek ilgi görmeyen, sadece ailesi ve yakın çevresinin birkaç piksel satın aldığı site daha sonra BBC’de haberinin çıkmasıyla patlama yaşadı. Firmaların bir anda reklam vermeye başladığı site Tew’e 1 milyon $ kazandırdı.

Üniversite için

Natalie Dylan takma adıyla ünlenen 22 yaşındaki ABD’li gencin de hayali üniversiteye gitmekti. Tahmin edebileceğiniz gibi, Dylan’ın da hiç parası yoktu.

Para kazanmak için Dylan’ın aklına bekaretini satmaktan başka bir şey gelmedi. İnternet üzerinden açık artırma başlatan Dylan’ın bu hareketi çok büyük tepkilere yol açtı.

Natalie Dylan’a gelen en son teklif 3,7 milyon $’dı

Kadın hakları savunucuları ve feministler Dylan’ı protesto ederken, bir yandan da teklifler gelmeye başlamıştı. En son 3,7 milyon $’a Avustralya’lı bir iş adamı Dylan’la beraber olma hakkını kazandı fakat durumu karısı öğrenince bundan vazgeçti.

Sanal evler

Almanya’da yaşayan Ailin Graef, insanların sanal bir dünyada normal hayatta yaptıkları, bir yönüyle İnternet üzerinden oynanan Sims diyebileceğimiz Second Life adlı oyunu oynuyordu.

Bir süre sonra monotonluktan sıkılan Graef, insanların bu oyuna kendilerini ne kadar kaptırdıklarını ve oyun içindeki bazı yerler ve nesneler için gerçek para harcadıklarını gözlemleyerek buradan zengin olabileceği bir yol düşündü.

Oyunda güzel ev isteyen Graef’e başvuruyor

Doğrudan oyunun geliştiricisi olan Linden ile bağlantıya geçen Graef, oyun içersinde büyük miktarda sanal arazi satın aldı. Daha sonra oyundaki bu arazilere çok gelişmiş ve güzel evler ve alanlar kuran Graef, bunları oyunculara gerçek para karşılığında kiralamaya başladı.

Second Life’ın emlak devi olan Graef online bir karakterle 1 milyon $ kazanan ilk kişi olma unvanına sahip. Graef şu an hala aynı işi yapan, 80 çalışanı olan bir şirketin başında.

İrlanda çamuru

Pat Burke adlı bir girişimci, kendi ülkeleri dışında yaşayan İrlandalıların çok fazla vatan hasreti çektiklerini keşfetti ve bu durumu paraya çevirmenin bir yolunu buldu.

Çamur ve toprak fiyatları paketin boyutuna göre değişiyor

Burke’ün aklına gelen fikir İrlandalılara İrlanda çamuru satmaktı. Cahir kentindeki bir çiftlikte poşetlere doldurduğu çamurları, ABD’de yaşayan İrlandalılara satmak için bir site kuran Burke, kısa sürede büyük başarı yakaladı.

Tek bir poşet çamuru 10 $’a satan Burke şu an senede 2 milyon $ cirosu olan bir çamur şirketinin sahibi konumunda.

:: İnternet üzerinden para kazanmak için fikirleriniz var mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “İnternet’te Para Kazandıran Çılgın Fikirler”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  getmyads

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bana da ne yapcak imi gösterin

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Para Basan Bir Makine Olsa Bizde Ordan Para Kazansak Çok Güzel Olurdu Değil mi! Aslında Bu Sistem Var Herşeyi Hazırladıktan Sonra Otomatik Bir Kazanç Sağlanabiliniyor. Ben Size Bunu Tavsiye Ediyorum Sizi Cidden Sıcak Gördüğümden Dolayı Size Tavsiye Ediyorum ***** Tıklayınız.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  😀

" İnternet’te Para Kazandıran Çılgın Fikirler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternet’te Para Kazandıran Çılgın Fikirler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet’te Para Kazandıran Çılgın Fikirler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!