Okunma

Parayla Herkes James Bond Olabiliyor!


27 Kasım 2010 Cumartesi 09:00
Parayla Herkes James Bond Olabiliyor!

Her sinema izleyicisi ömründe bir kez James Bond ya da başka bir ajanın hikayesini anlatan filmleri izlemiştir. Bu yapımları etkileyici yapan en büyük etken ise oyunculuk ya da konudan çok ajanların kullandığı son teknoloji ürünler. (Bu Tişörte Çok Dikkat Edin)

Partiye katılan ajan gizli kayıt yapmak için gözlüğünü takar ve istediği bilgiyi bunla elde eder. Ya da kılık değiştirip dinleyeceği kişinin odasına süs eşyası şeklinde dinleme cihazı yerleştirir.

 

Artık James Bond olmak için özel istihbarat örgütlerinin kanatı altına girmenize gerek yok!

 

Aslında Ne Kadar Güvendesiniz?

Ulaşamadığı yerlerde ise, düşük frekanstaki sesleri güçlendiren kullaklığın nimetlerinden faydalanır. Eğer bunların hepsinin sadece sinema için yapılmış kurgusal ürünler olduğunu düşünüyorsanız, kesinlikle yanılıyorsunuz.

Modern teknoloji bu casusluk araçlarını gerçeğe çevirdi. İnternet sayesinde bu cihazları makul fiyatlara satın almanız mümkün.

Parası olan herkes sizi rahatlıkla izleyebilir ya da sesinizi kaydedebilir. İşte paranızla James Bond olmanızı sağlayacak ürünler…

Kemer Süsü Verilmiş Kamera

 

Kemer tokaları genel bir aksesuar olduğu için, kimse onların detayların dikkat etmez. Ancak bir toka aslında çevirdiğiniz gizli işleri kaydeden kamera olabilir.

 

 

Ortalama satış fiyatı 199 dolar olan bu ürün farklı kemer seçenekleriyle birlikte geliyor. İçerisinde gizli kablosuz ağ kamerası bulunan toka tek bir tuşla çalışıyor.

Priz Şeklindeki Ses Kaydedici

Kimse çalışma odasında bulunan adaptör ya da prizlerin güvenliğini tehdit edeceğinden şüphelenmez. Ancak, fiyatı 60 -100 dolar arası değişen özel bir adaptör sayesinde istediğiniz kişiye kulak misafiri olabilirsiniz.

 

 

Bazı modelleri kara kutu gibi sesleri kaydedip sonradan özel yazılımla dinlenebilen bu adaptörlerin tek kusuru normale göre biraz daha iri olmaları.

Üstelik bu ürünlerin bazıları kablosuz ağ üzerinden çalıştığı için fark edilene kadar her şeyi dinlemek mümkün.

Teknolojik Dürbün

İyi bir ajan için gündüz ve gecenin hiçbir farkı yoktur. Hatta birçok ajan gecenin karanlığında alması gereken bilgiye daha rahat ulaşabilir.

 

 

JakksPasific adlı bir şirketin tasarladığı oyuncak ustaca kullanılırsa amacından öte işler yapabilir.

Gece görüş gözlüğü şeklinde hazırlanmış oyuncağın bazı modellerinde kablosuz bağlantı sayesinde dürbünle uzaktaki bir kamerayı bile izlemek mümkün. Dürbününün fiyatı ise 50 dolar.

Kayıt Yapan Güneş Gözlüğü

Bir ajanın en çok simgeleşen aksesuarlarından biri güneş gözlükleridir. Gerçek hayatta herkesin taktığı bu masum aksesuar doğru teknolojiyle birlikte ajanlık amacıyla kullanılabiliyor.

İnternet üzerinden satılan çok farklı boyutta ve modellerde gözlükler bulunuyor. Bunlardan bazılarında 8 GB dâhili hafıza ve MP3 çalar gibi özellikler var.

 

 

Bazıları ise görüntüleri anında kablosuz ağ üzerinden başka noktalara iletebiliyor. Bu tarz gözlüklerin fiyatı ise 34 dolar ile 300 dolar arasında değişiyor.

Duvarların Arkasını Duyun

Çoğu insan kişisel odalarında ve duvarların arkasında sırlarıyla mutlu yaşadığını düşünür. Ancak, teknoloji yüzünden burada da rahat edemeyebilirsiniz.

 

 

Piyasada birçok hassas mikrofonlu dinleme cihazları bulunuyor. Hassaslık ayarları artırabilen bu cihazlar sayesinde duvarın arkasında konuşulanları da rahatça duymanız mümkün.

Tabii ki, bu rahatlık artıkça fiyatlarda artmış oluyor. Ciihazın fiyatı ise 50 dolardan başlayıp 300 dolara kadar çıkabiliyor

Ajanlara Özel Saat

Çoğu insanın kullandığı bir başka masum aksesuar olan saatler de aslında gizliliğinizi tehdit edebilir.

 

 

Fotoğraf ve video çekme özelliği bulunan saatler bu konuda oldukça büyük tehdit oluşturuyor.

USB portu sayesinde bu saatteki bilgileri bilgisayara aktarmak mümkün oluyor. Bu tarz saatlerin fiyatı ise 300 ile 1000 dolar arasında değişiyor

Telefon Kumandalı Robot

Birini gözetlemek için onun yanında olmanıza gerek yok. Uzaktan kumandalı cihazlar sayesinde bu işlevi yine de gerçekleştirebilirsiniz. Bluetooth desteği olan bu tank ise ajanlık için biçilmiş kaftan.

 

 

Cep telefonuyla kontrol edilen tank kamerasıyla çektiği görüntüleri anında bluetooth üzerinde mobil cihazlara gönderebiliyor. Ürünün fiyatı ise 92 dolar.

:: Bu tarz cihazların varlığından daha önce haberdar mıydınız? Böyle bir ürün almak ister miydiniz? Kendinizi güvende sayıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Parayla Herkes James Bond Olabiliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Parayla Herkes James Bond Olabiliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Parayla Herkes James Bond Olabiliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "