Okunma

İnternette Tutacak Siteler


30 Ocak 2011 Pazar 18:35
İnternette Tutacak Siteler

Dijital dünya yaygınlaşmadan önce parlak fikirleri olan gençler, kendi dükkanlarını kurup ekonomik krizlere göğüs germeye çalışıyordu. Ancak, firmanın açıldığı semtin ihtiyaçlardan sektörün durumuna kadar bir çok etken bu şirket için olumsuz birer engel haline geliyordu.

Tüm dünyayı saran internet sayesinde, arz talep dengesi bile değişiyor. İnternet üzerinden kendine şirket kuran yetenekli beyinler, artık sadece tek bir ülkeye hitap etmiyor. Tüm dünya onlar için açık bir pazar ve bu fikirlerin hayata kalması için ekonomik kriz gibi engeller yok.

Hangi Siteler Sahiplerine Kazandırdı?

 

Birçok organizasyon ise bu tarz beyinlere destek vermek için ellerinden geleni yapıyor. Etohum‘da bu konuda çalışan organizasyonlardan biri. Parlak internet fikirlerine destek veren oluşumun tarafından seçilen 15 site 2011’e damgalarını vuracak.

İşte bu ilginç siteler ve içerikleri…

Uzmana mı İhtiyacınız Var?

Sanal dünya her türlü uzmanı barındıran koca bir okyanus. Ancak her okyanus gibi bu büyük bilgi birikiminde aradığınızı bulmakta zorlanabilirsiniz.

İlginç bir projeniz var ama bunu nasıl yapacağınızı mı düşünüyorsunuz? Ya da farklı yetenekleriniz var ancak bunu doğru şekilde değerlendirecek yatırımcılarla karşılaşmadınız mı? Uzmankirala.com, bu iki kavramı biraraya getiriyor.


uzmankirala.com

Siteye isterseniz yaptırmak istediğiniz proje için ilan açıyorsunuz. Geliştiriciler buradan projelerinizi için teklif veriyor. Aynı şekilde yetenekli geliştiriciler burada istedikleri projeye ulaşabiliyorlar.

Oyuncaklar Ayağınıza Gelsin

Modern insanın en büyük sorunlarından biri de yoğun iş temposu yüzünden alışverişe rahat rahat gidemesi. Özellikle ebeveynler her çocuğun hakkı olan oyuncakları almak için fazla vakit bulamayabiliyor.


oyuncakdenizi.com

Bir oyuncakçıya gidip buradan gerekli ürünleri seçmek bazen saatler süren bir iş haline geliyor. Oyuncakdenizi.com, e-alışveriş sistemini bu sorunu çözecek şekilde kullanmış. Site üzerinde, yaş gruplarına ve markalara göre arama yapılabiliyor.

Memlekete Gidemeyenlere Yemek

Gurbette yaşayanların en çok şikayet ettikleri şeylerden biri de kendi memleketlerine özgü yiyecekleri artık bulamamalarıdır.

memlekettengelsin.com

Tüm dünyayı bir pazar haline getiren sitelerden biri de bu şikayete son vermek için kurulmuş. Memlekettengelsin.com, Türkiye‘nin yöresel lezzetlerini kargoyla yurtdışındaki ülkelere yolluyor. Aynı zamanda, yaşadığı şehirde özel lezzetler arayanlar için de faydalı olabilecek bir site.

Sosyal Medyada Bir Adım Önde Olun

Sosyal ağlar artık kullanıcıların, popülerliklerini belirleyen birer platform haline geldi. Buradaki önemli olayları bilmek ve paylaşmak özellikle Twitter gibi platformlarda prestijinizin daha da artmasını sağlayabilir.


smartne.ws

Bu site ise sosyal medya konusunda bir adım ileride haberleri verip kullanıcıları yönlendirmek için kurulmuş.

Kendi Ticaret Sitenizi Açın

İnternet üzerinden para getiren fikirler sadece, sanal dünya üzerinden satış yapmakla sınırlı değil. Bu site insanlara kendi sanal mağazalarını açmak için alt yapı ve sistem satıyor.

 


www.projesoft.com

Site üzerinden özel projelere ve referanslara göz atabiliyorsunuz.

Her İhtiyacınızı Karşılayan Site

Bahçenize duvar örecek usta da, dükkanıza cam yapacak uzman da aslında internet kullanıyor. Özel ihtiyaçlarınız için dükkan dükkan uzman aramak yerine internet sayesinde o kişilerin sizi bulmasını sağlayabilirsiniz.


gereko.com

Yine bir proje sitesi olarak tasarlanmış olan gereko.com‘a ihtiyaçlarınıza göre bir ilan açıyorsunuz. Alanındaki uzman diğer kullanıcılar ise ilanınıza teklifte bulunuyor.

Video Platformu

İster ticaret isterse içerik üreten bir site olsun, sayfada bulunan bir video oynatıcı ziyaretçilere daha iyi ulaşmak anlamına gelir.


keyground.com

Bu site, video sayfası açmanız için gerekli atlyapı ve desteği biraraya getiriyor.

Bilimsel Sevgili Bulma Sitesi

İnternetteki sosyal platformların bu kadar sevilmesinin ardında bir gerçek ise hemem herkesin kendine uygun bir eş bulma isteği.


pembepanjur.com

Pembepanjur.com ilginç adını Türk filmlerindeki klasik repliklerden alsa da kullandığı yöntem oldukça yeni. Yaptığınız kişilik testlerine göre site size en uygun üyeyi belirli bilimsel hesaplar ışında buluyor.

Fırsat Sitesi

İnternet alışverişinin en iyi yanı ise indirimler için geceden kuyruğa girmenizin gerek kalmaması. Teknoloji marketlerin yaptığı fırsatlar ürünleri kampanyalarını bu site üzerinden sanal olarak ulaşabiliyorsunuz.


www.sepeteindir.com

Sepeteindir.com hergün bir ürünlü fırsatlı şekilde satışa sunuyor. Ayrıca bu sitedeki ilginç ürünleri kampanya bittikten sonra da alabiliyorsunuz.

Gezin Sosyaleşin

Google Maps ile Facebook‘un birleşimi sitenin hasretini çekiyorsanız bu proje de gerçekleşti. Gezara.com hem bilgisayar hem de cep telefonu uygulamaları aracılığıyla çalışan bir site.


www.gezara.com

Burada sadece özel bir konu (lokanta, eğlence yeri) üzerine arama yapacağınız gibi aynı zamanda çevrenizde bulunan her mekanı da öğrenebiliyorsunuz.

Partilerin yerini belirten site, grup indirimleri ve yeni insanlarla tanışmanız için de ilginç bir yapı oluşturmuş.

Sosyal Oyunların Mekanı

Facebook ve Twitter gibi sosyal ağların üzerinde çalışan özel oyunlar son yıllarda kendine özel bir sektör bile oluşturdu. Büyük oyun firmalarıyla yarışan bu yapımların Türk örnekleri de bulunuyor.


www.gamester.com.tr

Gamester‘ın sitesinde bu özel oyunlar hakkında bilgi alırken yeni projelerin betalarını da deneyebiliyorsunuz.

Sitenize Güvenlik Sağlayın

Dijital dünya tüm hızıyla gelişirken suç da farklı bir platforma kaymaya başladı. İnternet üzerinde dönen milyonlarca dolardan pay isteyen suçlular, web sitelerindeki güvenlik açıklarını büyük kabuslara çevirebiliyor.


medra.com.tr

Medra.com.tr adlı site, aynı adlı şirketin oluşturduğu açık kaynak kodlu güvenlik çözümlerini tanıtıyor. Bu site sayesinde şirketinize ya da web sayfanıza en uygun projeleri seçebilirsiniz.

Mobil Oyun Yapın

Mobil oyun sektörü ilginç fikirleri kısa sürede zengin edecek cömert bir kitleye sahip. Tek bir iPhone oyunuyla zengin olan kişilerin haberlerini mutlaka görmüşsünüzdür.


www.betikus.com

Betikus.com, mobil oyun oluşturmak için özel bir içeri programını tanıtıyor. Yaptığınız oyunu aynı anda birçok farklı mobil platforma uyarlayan program oldukça faydalı özelliklere sahip.

Sınavların Efendisi

Öğrenciler için ders çalışmak ne kadar sıkıcı bir işse oyunlarla vakit geçirmek ise bir o kadar eğlenceli bir hobidir. Sınavo.com bu iki kavramı birleştirerek öğrencilere eğlenirken öğretmeyi hedefliyor.


www.sinavo.com

Sitede katılımcılara, çeşitli konularda sorular soruluyor. Bu sorular oyun halinde öğrencilerin daha iyi eğitim görmesini sağlayacak şekilde tasarlanmış.

Fikirlerinizi Alıp Satın

Birçok şirket için karar almak aslında gördüğünden de zor bir eylemdir. Özellikle kriz anlarında karar alamayan şirketlere yardımcı olmayı hedefleyen we-decide.com, ilginç fikirlerin alınıp satıldığı bir platform oluşturmuş.


we-decide.net

Bulduğunuz fikirler, bir şirket tarafından satın alınırsa site size bu alışverişten pay da veriyor.

:: Bu siteler arasında en ilginç fikir hangisinde var?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “İnternette Tutacak Siteler”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yorumlarınız için teşekkürler, tüm önerilerinizi [email protected]***** a gönderebilirsiniz, gezara yı birlikte geliştirelim!

 2. gvn dedi ki:

  yemek getirme ve adres sitesi tutar gibi diğerlerinin pek tutacagını sanmıyorum

 3. sarp159 dedi ki:

  Açık konuşmak gerekirse içlerinde çok da şaşırdığım projeler var desem yalan olur.Aslında bende yarışmaya katıldım ama son anda gerçekleşti katılım.Yani 31 aralık saat 24:00 .Domaini alamamıştım ondan katılmamıştım.Maalesef etohum 40 içine seçilmedim.

  Ama sağolsun Burak Büyükdemir abimiz Bahçeşehir Ãœniversitesine davet etti fakat gitme şansım olmadı bakalım bir sonraki toplantıya kısmetse katılmayı düşünüyorum.Elimde tutarsa,birilerinin aklına yatarsa güzel bir proje var.Bakalım hayırlısı.Aslında bir değil 10 tane varda yatırım şarttt.

" İnternette Tutacak Siteler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternette Tutacak Siteler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternette Tutacak Siteler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "